מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

ייפוי-כוח מתמשך - המדריך ליישום הוראות הדין חלק א'

משה אלפסי, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה דצמבר 2017
במבצע

 

לתוכן העניינים של הספר לחץ/י כאן

 

בשנה האחרונה עדים אנו במהפך חקיקתי שהביא למהפכה בדיני הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. במסגרת שינויים אלה נוצר המוסד של ייפוי-כוח מתמשך. מוסד ייפוי-הכוח המתמשך נועד אף לאותם מצבים שבהם יש לאדם שאינו מסוגל לדאוג לענייניו מעטפת משפחתית או חברתית הדואגת לו, אך בעודו בעל כשירות הוא מעוניין לקבוע מי יהיה מוסמך לקבל החלטות בנוגע לענייני רכוש או לעניינים אישיים שלו.

 

לראשונה מוגש ספר מקיף ויחיד הסוקר את כל סוגיית ייפוי-הכוח המתמשך לאורכה ולרוחבה בליווי דברי הסבר והפניה להלכות ישנות לגבי ההתמודדות בעבר עם סוגיות דומות. הספר בנוי משלושה חלקים:

 

* חלק ראשון, דן במבט כללי על דיני ייפוי-הכוח, הדרכים בהם התמודדו משפחות ובודדים במצבים שתוארו לעיל ואשר לגביהם ניתן הפתרון של "ייפוי-כוח מתמשך" ועוד;

 

* החלק השני, דן בהוראות החוק המעוגנות, בין היתר, בפרק שני 1 של החוק, הוראות אחרות של החוק ותקנות שונות שהותקנו למטרת ביצועו של השינוי המהפכני ובכלל זה דיון בנושאים הבאים: הגדרות, מינוי מיופה-כוח, מי רשאי להיות ממונה, סמכויות מיופה-כוח, חיובי מיופה-הכוח, דרכי קבלת החלטות בעניינו של הממנה, תנאי לפעולה לפי ייפוי-כוח, שכר מיופה-כוח והוצאותיו, אופן עריכת ייפוי-כוח מתמשך, חתימה על ייפוי-כוח מתמשך, ייפוי-כוח רפואי, פקיעת תוקפו של ייפוי-כוח מתמשך, ביטול ייפוי-כוח מתמשך בידי הממנה, סיום תפקידו של מיופה-הכוח, סמכויות בית-משפט בקשר לייפוי-כוח מתמשך, מתן הוראות ואישור פעולות, ביטול ייפוי-כוח מתמשך בידי בית-המשפט, שמיעת הממנה, הנחיות מקדימות למיופה-כוח, מתן הנחיות מקדימות למיופה-כוח, תוקפן של הנחיות מקדימות, שמירת מידע וניהול חשבונות, מנגנון בירור תלונות ועוד;

 

* החלק השלישי, בו מובאים במלואם הוראות חוק הכשרות המשפטית והאפוטורופסות, התשכ"ב-1962 על כל שינוייו האחרונים, חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון מס' 18), התשע"ו-2016, תקנות הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (ייפוי-כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לאפוטרופוס ומסמך הבעת רצון), התשע"ז-2017 ועוד.

 

עו"ד משה אלפסי, בעלים של משרד עורכי-דין המתעסק בתחום המקרקעין ומיסוי מקרקעין, מעביר ומרכז קורסי השתלמות והעשרה, מתמחה במקרקעין ואסטרטגיות וטקטיקות בניהול משפטים ומשמש כנוטריון, מכהן כיו"ר ועדת הנוטריונים הארצית בלשכת עורכי-הדין וחבר ועדת רישוי נוטריונים במשרד המשפטים.

ייפוי-כוח מתמשך - המדריך ליישום הוראות הדין חלק א’
מחיר קטלוגי
598.00 ₪
מחיר באתר
398.00 ₪
הוסף לסל
Powered By:Crafty Syntax

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן