מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

סדר הדין האזרחי - הלכה ומעשה תקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ח-2018 - הרפורמה בניהול ההליך השיפוטי

אריה ליכט, עו"ד
תאריך הוצאה אוקטובר 2018
חדש

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

  

בימים אלה יושמה הרפורמה בסדר הדין האזרחי על-ידי התקנת תקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ח-2018. עיון בתקנות מצביע על יישום מגמות שהוטבעו בעבר בהלכות בתי-המשפט בדבר ניהלו התקין של ההליך, חובת תום-הלב בניהול ההליך, איסור על שימוש לרעה בהליך וכן על שיקול-דעתו הרחב של בית-המשפט בבואו להכריע בשאלות שבסדרי הדין.

 

הנה-כי-כן, התקנות משקפות יישום של המטרות האמיתיות של ההליך השיפוטי שמטרתן הגעה לאמת ויישוב הסכסוכים בדרך מהירה חפה מכל "תרגיל" או "טקטיקה" הננקטים לא אחת על-ידי בעלי הדין, כל אחד בסברו שבכך יביא לחקר האמת.

 

מכאן, גם באות התקנות ונותנות בידי בית-המשפט שיקול-דעת נרחב, ללא הגבלת תקנה או בהוראת דין אחרת, במטרה לייעל את ההליך השיפוטי כמו גם לשים חסמים ברורים לכל התנהלות בלתי-תקינה או שיש בה כדי לפגוע בהליך השיפוטי.

 

ניתן לזהות מגמה זו בשינויים העיקריים הבולטים בתקנות החדשות והם, בין היתר, הגבלת אורכם של כתבי הטענות, הסרת המגבלה של ניהול התביעה, דווקא, בבית-המשפט בו בחר התובע, הקפדה על לוח זמנים להגשת כתבי טענות תוך חובה לציין זאת בכתב הטענות, יצירת בעל תפקיד חדש "מזכיר משפטי" למעקב אחר ביצוע התקנות, קיום דיון מקדמי מחוץ לכותלי בית-המשפט, עילות מחיקה, הגבלה על הגשת בקשות עד למועד הדיון, קביעת מנגנון לדחיית דיונים, העדפת המגמה של ניהול ההליך בעדויות בעל-פה ולא בתצהירים הכל לפי שיקול-דעתו של בית-המשפט, ביטול ההליך של סדר דין מקוצר והשארת ההליך של סדר דין מהיר, שינויים במתכונת השתת ההוצאות על בעל הדין ועוד.

 

תחילת התקנות הינה בחודש 02/2020 (לאחר דחייה קצרה; תוקפן נקבע במקור ליום 05.09.19) ומכאן הצורך בהבאת חיבור זה תוך שהוא מציג את התקנות החדשות ודברי הסבר ומולן את הדין הישן, קרי, התקנות הישנות שעדיין בתוקף (תקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984).

 

החשיבות בהגשת חיבור זה היא הפיכתו לכלי עזר, כבר עתה, לכל שופט, עורך-דין, משפטן, מתמחה וכל העומד לקראת בחינות לשכת עורכי-הדין, הן לגבי המצב העכשווי והן לגבי העתיד. אין ספק שבתי-המשפט, לאור תקנות חדשות אלה, יישמו כבר עתה את רוח התקנות החדשות בבואו להכריע בסוגיות שעניינן ניהולו התקין של ההליך השיפוטי.

 

הספר מוגש בכריכה קשה ומהודרת.

 

 

סדר הדין האזרחי -   הלכה ומעשה  תקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ח-2018 - הרפורמה בניהול ההליך השיפוטי
מחיר קטלוגי
685.00 ₪
מחיר באתר
480.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן