מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

פסקי דין
או
וגם
או
נקה שדות
תוצאות חיפוש פסקי דין   (נמצאו 734 פסקי דין)
אין דף קודם דף קודם
1
מיין לפי:
ערכאה
הצג בדף:
תוצאות
תאריך פרסום 21.02.08
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 1472-21-1 (רבני אזורי) פלוני נ' פלונית
דיינים
   הרב אליהו אברג'יל; הרב צבי בירנבאום; הרב ציון לוז (אילוז)

אישה זו שיקרה במצח נחושה, עשתה נבלה כאשר יצאה ערומה לעיני האורחים, גנבה ושיקרה וגם מאלימות לא חסרה. לכן, אישה זו מצווה לגרשה. ולכן, בית-הדין מחייב אותה בגט וכן הפסידה כתובתה ומזונותיה. כלל הוא, אין אדם דר עם נחש בכפיפה אחת ואבדה כל זיק נאמנות. 

תאריך פרסום 18.03.09
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 4455-22-8 (רבני אזורי) פלונית נ' פלוני
דיינים
   הרב ישראל שחור; הרב דניאל אדרי; הרב יצחק אושינסקי

ב"כ התובעת פתח תביעת מזונות זו הפעם השלישית. התובעת מקבלת תמיכה מקסימלית מהביטוח הלאומי כך שכל פסיקה למזונות לא תוסיף לה מעבר לקיצבה שהיא מקבלת כיום. נכון הדבר שהתובעת מעדיפה לקבל את הכסף מביטוח לאומי בגין מזונות ולא בגין הבטחת הכנסה. בית-המשפט ער ליתרונות לקבל כסף באופן זה אך יחד עם זאת אין בכך כדי להצדיק לפסוק מזונות על אדם שאינו יכול לעבוד עקב היותו אסיר הנידון למאסר ממושך.

תאריך פרסום 16.03.08
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 2687-21-1 (רבני אזורי) פלונית נ' פלוני
דיינים
   הרב מימון נהרי; הרב יוסף יגודה; הרב דוד שני

הבעל נקט באלימות מינית כלפי אשתו. לבעל דין עובר על דת. קיים בסיס הלכתי לחייב ואף לכופו בגט. הבעל מונע כל ענייני אישות מהאישה בשל היותו אסיר. הבעל מסכים להתגרש ובית-הדין מתרשם שסירובו למתן גט נובע ממניעי נקמה. בית-הדין לא יהסס להעלות את דרגת החיוב לכפיה על כל המשתמע מכך באם ימשיך לאמלל את האישה.

תאריך פרסום 11.08.05
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 5513-35-1 (רבני אזורי) פלונית נ' פלוני
דיינים
   הרב מימון נהרי; הרב יצחק מרוה; הרב מאיר פרימן

נקבע כי התובע חייב לשלם לנתבעת פיצויי פיטורין על-פי חוקי העבודה ולפי הנתונים שאינם מוטלים בספק. באשר לתביעות הנוספות בית-הדין אינו רואה לנכון לחייב את הנתבע מן הדין. בית-הדין ממליץ לנתבע לשלם לנתבעת 1000 ש"ח נוספים כדי לצאת ידי לפנים משורת הדין.

תאריך פרסום 17.11.11
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 373701/13 (רבני אזורי) פלוני נ' פלונית
דיינים
   הרב חיים שלמה שאנן; הרב מרדכי מזרחי בר אור; הרב שלמה שטסמן

הוחלט להטיל על האישה צווי הגבלה ולפגוע בזכויות כדלקמן: לקבל או להחזיק רישיון נהיגה; לפתוח או להחזיק חשבון בנק או למשוך שיקים מחשבון בנק בדרך של קביעה כי האישה היא לקוח מוגבל מיוחד; תוקף הגבלות אלו למשך שנה.

תאריך פרסום 23.01.11
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 272088/6 (רבני אזורי) פלוני נ' פלונית
דיינים
   הרב מיכאל עמוס; הרב שניאור פרדס; הרב אריאל ינאי

עם התפשטות תופעת תביעות הנזיקין בנושא המעמד האישי - אנו נסוגים לאותם "ימי הביניים החשוכים" של מאבקי ומלחמות הסמכויות - אך הפעם - המלחמה הזו לובשת לה צורה קשה יותר. לא במאבק טרומי על סמכות השיפוט בעניינים הכרוכים בגירושין עסקינן כאן, אלא בדבר גרוע בהרבה. מדובר כאן במאבק על סמכות הפסיקה ועל עצם קיומו ותוקפו של פסק הדין שניתן או שיינתן על ידי בית הדין בנושא הגירושין. לא מדובר כאן במאבק גרידא אלא ב"מלחמת עולם" של ממש. מבחינה הלכתית טהורה, מדובר כאן בנושאים החמורים והמהותיים ביותר בדין אישי - כשרותו של הגט והחשש מפני ממזרות.

תאריך פרסום 03.03.11
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 485663/3 (רבני אזורי) פלוני נ' פלונית
דיינים
   הרב מימון נהרי; הרב יוסף יגודה; הרב אברהם מייזלס

כאשר קיימים חילוקי דעות בין שני הצדדים להסכם בפרשנותו של ההסכם, במידה ולשון ההסכם ברורה ומובנת יש ליתן את הבכורה לפרשנות ההסכם בהתאם לטקסט הלשוני. הסכם ממון אשר נדרש למימושו הליך דקדקני בפרשנותו, יינתן למילה הכתובה מישנה חשיבות, ולא בנקל נסטה ממשמעותה הפשוטה והמקובלת. מאחר וכאמור אומד הדעת העולה מתוך לשונו של ההסכם הוא האמין ביותר, מאשר אומד דעת העולה מכל מקור אחר.

תאריך פרסום 24.06.03
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 2385-23-1 (רבני אזורי) פלוני נ' פלונית
דיינים
   הרב שלמה שלוש; הרב חיים הרצברג; הרב צבי בן-יעקב

הענישה במקרה זה הינה אמצעי ולא מטרה - אמצעי לכך שהאב יוכל לראות את בנותיו, זכות המוקנית לו על פי כל כללי הצדק והיושר ועל פי כל חוק. יכולים אנו למחול על כבוד בית הדין שצו שלו נרמס ברגל גסה על ידי האישה, אך איננו יכולים בשום פנים ובשום אופן לאפשר שאמא תחזיק את בנותיה כבנות ערובה, ותנצל את היותן קטני קטנות, על מנת לנתק את הקשר בינן לאביהן.

תאריך פרסום 01.01.12
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 819272/3 (רבני אזורי) פלונים נ' פלוני
דיין
   הרב שלמה שפירא

קביעת מעמדה כאלמנה הייתה על פי נימוקי הרכב בית דין רבני, שאכן בעלה נפטר. הוגשה בקשה לביטול צו הירושה שלא הוכח בתעודת פטירה או מסמך כלשהו שאלמוני אכן נפטר. לפיכך מתלה בית הדין הרבני את תוקפו של צו הירושה, עד שיובאו בפניו עדויות מספקות על פי ההלכה ולפיהן אלמוני אינו בין החיים.

תאריך פרסום 21.12.10
בית הדין הרבני » כללי » כללי
תיק מס' 366705/1 (רבני אזורי) פלוני נ' פלונית
דיינים
   הרב חיים שלמה שאנן; הרב מרדכי מזרחי בר אור; הרב שלמה שטסמן

חל משבר בחיי הנישואין. הבעל הגיש תביעת גירושין, האישה או מי מטעמה לא התייצבו. לאחר שהוברר שהאישה בוחרת במודע להתעלם - קיבל בית הדין את תביעת הבעל לגירושין וקבע שהאישה חייבת לקבל את גטה. פסק הדין בדבר חיובה של האישה בקבלת גט לא רק שעומד בתוקפו אלא אף קיבל חיזוק. אין כל ספק שהאישה אינה רוצה את בעלה ושדבריה בדבר שלום בית אינם אלא רטוריקה טקטית מן השפה ולחוץ.

אין דף קודם דף קודם
1

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן