מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הקודקס המקיף לדיני האגודות השיתופיות (מגזר חקלאי, פרטי ומסחרי)

אבנר קדם, עו"ד
תאריך הוצאה דצמבר 2016
במבצע

  

 לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י כאן

  

התחום של דיני האגודות השיתופיות קנה לו אחיזה רחבת היקף בתחום דיני התאגידים בכלל. האגודה השיתופית בדומה לחברות ושותפויות לוקחות חלק חשוב בנוף חיי הכלכלה במדינה. זרועות פעילות האגודות השיתופיות על כל סוגיהן, מושבים,קיבוצים וכל התארגנות אחרת, חובקים את כל תחומי הכלכלה במדינה. זרועות אלה נשלחו לתחומי דיני המקרקעין, דיני המשפחה, דיני החוזים ועוד.

 

מעמדה של האגודה מול החברים, מול בני המשפחה, מול זרים ומול רשויות המדינה ורשות מקרקעי ישראל בכלל זה מודגש בחיבור המשפטי כה רחב. מתחם מעורבות כה רחב של האגודה השיתופית הביא את המחבר לעריכת הקודקס המקיף שחולש על כל התחומים לסוגיהם. זאת ועוד, הספר מקיף את הפסיקות הקשורות בפעילותם של המשקמים על-פי חוק ההסדרים במגזר החקלאי המשפחתי, התשנ"ב-1992 אשר מהווים נושא לפסיקות בתי-המשפט עד עצם היום הזה.

 

הספרות המשפטית ידעה מספר כותרים שעניינם דיני אגודות שיתופיות, שנכתבו בידי מומחים מכובדים שתפסו מעמד ראוי בתחום הספרות המשפטית. דווקא משום כך קיים מקום לספר המוגש בזה, המהווה סקירה עמוקה ורחבה של החוקים והתקנות אשר דנים באגודות השיתופיות, תוך הבאת דעות ודברי המומחים השונים.

 

ואולם, על-מנת שהספר יהפוך לספר עזר בחיי המעשה הביא המחבר תמציות רבות של פסיקת בתי-המשפט לכל ערכותיהם, על העובדות המיוחדות שלהם, כמו גם הרחבה של נושאים שונים לגביהם ניתנו פסיקות מנחות בתחום. הספר מוגש במתכונת על-פיה מופיע הסעיף בחוק או בתקנות,תחתיו הסבר ממצה כולל דברי המומחים, ולאחריו תמציות הפסיקה האמורות. מתכונת מיוחדת זו הופכת את הספר ליחיד, מקורי ומקיף, היכול לשמש גם ספר לימוד מעמיק בצד היותו ספר עזר לעבודתו של עורך-הדין יום ביומו.

 

הספר מחולק לשלושה חלקים: האחד, חלק כללי הדן בסוגיות חשובות בדיני האגודות השיתופיות ובכלל זה מהות האגודה השיתופית, חברות, ביקורת בתי-המשפט, משק חקלאי ו"בן ממשיך" ועוד. החלק השני, דן בפקודת השותפויות והתקנות על-פיה כאשר בצד כל סעיף מובאים דברי הסבר, דברי מומחים וההלכה הפסוקה בתמציות. החלק השלישי, דן בחוק ההסדרים במיגזר החקלאי המשפחתי, השתנ"ב 1992 כאשר בצד כל סעיף מובאים דברי הסבר וכן תמציות ההלכה הפסוקה.

 

המחבר הינו בעל ידע וניסיון רב בתחום זה של דיני האגודות השיתופיות ומחברם של ספרי משפט שונים ומגוונים שמשמשים את קהל עורכי-הדין והמשפטנים. הספר מוגש בכריכה קשה ומהודרת ונושא כ- 900 עמ'.

 

הספר אף מצוטט בפסקי-דין שונים. ראה למשל ע"א (עליון) 238/16 האפוטרופוס הכללי נ' קו אופ הריבוע הכחול אגודה לשירותים בע"מ (בפירוק) ואח' (10.09.17) שם נקבע: 

 

"19. מטרות האגודה מוזכרות בסעיף 4 לפקודת האגודות השיתופיות... מטרות האגודה נשענות אפוא על שני נדבכים: האחד, הקשר האישי, יחסי הגומלין והעזרה ההדדית שבין חבריה... והשני, השאיפה לקדם את האינטרס הכלכלי המשותף (וראו: אבנר קדם הקודקס המקיף לדיני האגודות השיתופיות (מגזר חקלאי, פרטי ומסחרי) (2016) (להלן: קדם)... זאת בשונה מחברה, המאופיינת בקשר מסחרי בלבד בין חבריה ותכליתה היא מסחרית-כלכלית גרידא..."

הקודקס המקיף לדיני האגודות השיתופיות (מגזר חקלאי, פרטי ומסחרי)
מחיר קטלוגי
685.00 ₪
מחיר באתר
171.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן