מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

דיני אתיקה מקצועית לעורכי-דין - הלכה ומעשה

תאריך הוצאה ינואר 2018

 

 לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

  

בתקופה האחרונה עדים אנו לסוגיות חשובות החוזרות ונשנות בשיח הציבורי כמו גם בין כתלי לשכת עורכי-הדין הנוגעות לאתיקה המקצועית של עורכי-דין. מבין סוגיות אלה אנו מוצאים סוגיות כגון: ייחוד המקצוע, דרכי פרסום של עורך-דין, רשלנות מקצועית, ניגוד עניינים, ניגוד אינטרסים וסוגית החיסיון וסודיות בהן מחוייב עורך-הדין.

 

בדברי ההקדמה לספר אומרת ד"ר לימור זר-גוטמן :

 

"... במרבית המקרים, עורך-דין הניצב בפני דילמה אתית, כאשר ימהר ויפתח את הוראות החוק הרלוונטיות יגלה שהן לא נותנות מענה לשאלותיו. במקרים אחרים החוק נותן מענה חלקי באשר אין בו כדי לכסות את המגוון הרב של הדילמות האתיות המשתנות בחיי הפרקטיקה. כך לדוגמא, החוק לא מפרט את חובות עורך-הדין בכל הנוגע לתצהירים. דוגמא נוספת היא החסר בחוק לגבי חובות עורך-הדין כלפי הצד שכנגד.

 

הספר שבפנינו מעלה תרומה חשובה לדיון בשאלות העולות בפרקטיקה באמצעות הצגת מצע רחב - חוק, פסיקה, החלטות של ועדות האתיקה, מאמרים וכמובן עמדת המחבר. בכל סוגיה וסוגיה, הספר אורג לכדי הסבר אחד את המקורות השונים במטרה להאיר ולהעיר את החוק הקיים והיכן שיש צורך גם במטרה להשלים את החסרים בחוק. והחסרים הם רבים והספר עומד היטב במשימה הקשה של השלמתם...

 

בקריאת הספר ניכר שהמחבר בא משורות הפרופסיה, אוהב את עבודתו כעורך-דין ונהנה להתמודד עם הדילמות האתיות המאפיינות את הפרקטיקה של עריכת-דין. הנאה זו דבקה גם בקורא שיכול להיות עורך-דין, שופט, לקוח של עורך-דין וכל מי שמתעניין בכללי ההתנהגות של עורכי-הדין הלכה למעשה."

 

מכאן נודעת חשיבותו של הספר, הדן, בין השאר, בסוגיות הבאות:

  • לשכת עורכי הדין - דין ומהות: תפקידה של לשכת עורכי-הדין, המבנה של לשכת עורכי-הדין, חברות בלשכת עורכי-הדין, ייחודו של מקצוע עריכת-הדין;
  • מערכת הדין המשמעתי: הגשת תלונה משמעתית לועדת האתיקה, הגשת קובלנה משמעתית, ועדות האתיקה, תפקידו וסמכויותיו של פרקליט ועדת האתיקה, בתי-הדין המשמעתיים, מדרג הענישה בדין המשמעתי, בקשה להשעיה זמנית, בקשה להטלת עונש;
  • עבירות אתיות מן המסד ועד הטפחות: עבירות אתיות - תחולתן, סעיף 61(3) - עבירת סל מול עבירות ספציפיות, שמירת כבוד מקצוע עריכת-הדין, אי-מתן מענה סטטוטורי לועדת האתיקה, עבירות אתיות הנעשות בידי מתמחים, חובת הנאמנות של עורך-הדין, התנהגות עורך-הדין כלפי בית-המשפט, עבירות משמעת הנוגעות להתבטאויות של עורכי-דין, יחסו של עורך-הדין כלפי הצד שכנגד, משרדו של עורך-הדין, איסור על שידול, שימוש בתארים אסורים, איסור על שותפות עם בעל מקצוע שהוא לא עורך-דין, איסור על מתן שירותים לגופים מיוחדים, ניגוד עניינים, איסור על הקלטה, עורך-הדין ועדים, הפרת חובת הסודיות, פגיעה בחיסיון בין עורך-דין ללקוח, תצהירים, אי-ביצוע עיסקה ברמת סיכון גבוהה (חובת הדיווח מכוח דיני הלבנת הון), עבירות אתיות הנוגעות לכספים, קיום יחסים אינטימיים בין עורך-דין ללקוח.

 

דיני אתיקה מקצועית לעורכי-דין -  הלכה ומעשה
מחיר קטלוגי
498.00 ₪
מחיר באתר
171.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן