מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018 - סט (המחיר ל- 4 הכרכים)

עו"ד איריס מרקוס
תאריך הוצאה פברואר 2020
חדש
במבצע

 

לתוכן העניינים המלא של הספר (כרך ראשון)... לחץ/י כאן

 

(הערה: מחיר הספר כולל את ארבעת הכרכים ומחירו 498 ש"ח!!!)

 

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018

(המהפכה בתחום חדלות הפירעון של יחידים ותאגידים) 

  

למעבר לחלק השני... לחץ/י כאן

 

למעבר לחלק השלישי... לחץ/י כאן

 

למעבר לחלק הרביעי... לחץ/י כאן

 

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018 שהושק לאחרונה מביא מהפכה חסרת תקדים בתחום חדלות הפירעון של יחידים ותאגידים. החוק מציע רפורמה מקיפה בתחום חדלות הפירעון במטרה לספק לכלכלה הישראלית חקיקה מודרנית בתחום זה. החוק יצר קודיפיקציה של דיני חדלות הפירעון והסדרה באופן מקיף ושלם את כלל דיני חדלות הפירעון של יחידים ושל תאגידים, בחוק חדש ועדכני, המבטל את הפקודות הישנות וההסדרים הקיימים בחוק החברות. לצד הסדרת הדין המהותי, החוק עורך שינוי מבני ברשויות האמונות על יישום הדין - בתי-המשפט, הכונס הרשמי ורשות האכיפה והגביה. זאת במטרה ליצור הליכים מהירים ויעילים ולצמצם את הביורוקרטיה הקיימת בתחום.

 

מדובר במהפכה של ממש בתחום חדלות הפירעון. משום כך נולדה חשיבות מרובה כבר עתה להציב בפני עורכי-הדין וכל העוסקים בתחום חדלות הפירעון את כל סעיפי החוק בליווי דברי הסבר, התיקונים בדברי החקיקה האחרים והצבת המצב הקודם מולם, סעיף וסעיף בחוק ודברי ההסבר שלו וכן דברי החקיקה ששונו והסבר למהות השינוי.

 

הדין הקיים יוצר הפרדה בין הליכי חדלות פירעון של יחידים להליכי חדלות פירעון של תאגידים, לצד הסדר מיוחד להליכי הבראה. ריבוי דברי החקיקה יצר במקרים רבים קשיים פרשניים בנוגע לקשרי הגומלין בין ההסדרים החקיקתיים השונים. נוסף על כך, חלק מההסדרים החלים כיום על יחידים, שונים מאלה החלים על חברות, בלי כל טעם ענייני לכך. החוק יצר הסדר אחיד שיתאים לכל סוגי התאגידים. עם-זאת, החוק לא חל על אגודות שיתופיות, עמותות וחברות לתועלת הציבור ורשויות מקומיות.

 

כפי שנראה בחיבור זה, לחוק החדש שלוש מטרות עיקריות: המטרה הראשונה היא להביא לשיקומו הכלכלי של החייב. המטרה השניה של החוק היא הגדלת שיעור החוב שייפרע לנושים. הנושים הם הנפגעים העיקריים בהליכי חדלות הפירעון. לפיכך, תכליתם של הליכים אלה היא להשיא את ערך נכסי החייב ולהקטין ככל האפשר את הפגיעה שתיגרם לנושים כתוצאה מחדלות הפירעון. המטרה השלישית היא הגברת הוודאות והיציבות של הדין, קיצור הליכים והפחתת הנטל הבירוקרטי.

 

ההסדרים הקבועים בדין הקיים מיושנים ואינם מותאמים למציאות המודרנית. ההסדרים בחלקם אינם ברורים ולוקים בחסרים רבים. המבקש ללמוד את הדין הקיים מדברי החקיקה יתקשה להבין כיצד מתנהלים הליכי חדלות הפירעון, מהי תכליתם, כיצד הם מסתיימים ומהם ההסדרים המדויקים החלים עליהם. מי שמבקש ללמוד את דיני חדלות הפירעון הקיימים נדרש להסתמך במידה רבה על תורה שבעל-פה ועל פרקטיקות מקובלות שהתפתחו בתחום וכאן באה המהפכה של החוק החדש ושינתה את המצב - ובשל כך חשיבותו של חיבור זה להכרת כל השינויים כולל ההסברים והשוואה למצב הישן. הספר מוגש בכריכה קשה.

 

הספר יעסוק גם בנושאים הבאים:

 

סמכות העניינית של בית-המשפט בהליכי חדלות פירעון של יחידים; העברת החלקים המינהליים של הליכי חדלות הפירעון לניהולו של הכונס הרשמי {או בשמו החדש "הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי"};

 

הליכי חדלות פירעון בבקשות של חייבים בעלי חובות בהיקף נמוך עד 150,000 ש"ח - היכן יתנהלו?; חלוקת הליך חדלות הפירעון לשתי תקופות; הכנת תכנית שיקום;

 

סוגיית הנשייה על כל הבטיה לרבות מעמדם של הנושים המובטחים, סדרי הנשייה וכן מעמד הנושים וזכויותיהם, סמכויות בית-המשפט,

 

אחריות נושאי משרה בתאגיד הנמצא בחדלות פירעון, הסדר חוב שלא במסגרת צו לפתיחת הליכים, עונשין, נושא הערעורים;

 

הליכי חדלות פירעון של חברה שאינה סולבנטית לרבות פירוקה; הסדרים לגבי פירוק בידי בית-משפט של תאגיד שאינו חדל פירעון; פירוק מרצון בידי בעלי המניות ועוד נושאים רבים אחרים.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018  - סט (המחיר ל- 4 הכרכים)
מחיר קטלוגי
698.00 ₪
מחיר באתר
498.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן