מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

תביעות קטנות בעין תיקוני יולי 2018 (דין חדש מול דין ישן)

איריס מרקוס, עו"ד
תאריך הוצאה יולי 2018
במבצע

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

  

הספר היחידי הכולל דוגמאות כתבי טענות

על-פי התיקונים לתקנות תקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), התשל"ז-1976

 

המגמה של רפורמות בדרכי ניהול ההליך השיפוטי לא פסחה גם על דרכי ניהול ההליך הדיוני בתביעות הקטנות. שלל תיקונים בתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), התשל"ז-1976 שנכנסו לתוקף באוגוסט 2018 מהווים נדבך נוסף בדרך לניהול מהיר ויעיל של הדיון בתביעה הקטנה.

 

כידוע, מטרתו של הליך התביעה הקטנה היא לסייע ליחידים בתביעות שנסבות על סכומי כסף קטנים להביא את עניינם לפני ערכאה שיפוטית. על רקע תכלית זו מתאפיין מוסד התביעה הקטנה בהסדרים דיוניים שנועדו "להבטיח הליך פשוט, זול ומהיר, המהווה חלופה אטרקטיבית להליכי השיפוט הרגילים", לצד הנחת בעלי הדין על קרקע שוויונית.

 

אחד מההסדרים הדיוניים שנועדו להגשים את תכליתו האמורה של הליך התביעה הקטנה הוא המגבלה על ייצוג משפטי מקצועי בבית-המשפט לתביעות קטנות, המעוגנת בסעיף 63 לחוק בתי-המשפט שידון בספר. תכלית ההליך בבית-המשפט לתביעות קטנות היא לאפשר קיום דיון מהיר וזול, וכי כדי לשמור על תכלית זו נקבעה ההלכה לפיה אמת-המידה למתן רשות ערעור בהליכים מסוג זה היא מחמירה במיוחד.

 

יש להדגיש, היות ובחלק מן ההוראות הדנות בתביעה הקטנה יש הפניה לתקנות סדרי הדין האזרחי, כי אז ממילא יש לקרוא את החידושים בתקנות לגבי התביעה הקטנה ביחד עם רפורמת תקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ח-2018. באספקלריה של האמור לעיל בא חיבור משפטי זה המנתח את הדין החדש מול הדין הישן ומביא גם התייחסות לתקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ח-2018, ככל שיש להן השקה לתקנות הדיון לעיל של הליך התביעה הקטנה.

 

החשיבות בהגשת חיבור זה היא הפיכתו לכלי עזר, כבר עתה, לכל עורך-דין, משפטן, מתמחה וכל העומד לקראת בחינות לשכת עורכי-הדין, הן לגבי המצב העכשווי והן לגבי העתיד. הספר מוגש בכריכה קשה וכולל מספר שערים, בין היתר, בנושאים הבאים:

 

  • האחד, החלק כללי הדן בסמכות בית-המשפט בדונו בתביעות קטנות, דיני ראיות וסדר דין בהליך של התביעה הקטנה;
  • השני, תקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), התשל"ז-1976 - התקנות החדשות ומולן, תקנה תקנה, הדין הישן;
  • השלישי, טפסים שונים בהליך של תביעה קטנה;
  • הרביעי, דוגמאות של כתבי טענות בתביעה קטנה;
  • החמישי, דוגמאות של פסיקת בתי-המשפט בתביעות קטנות בנושאים שונים.

 

תביעות קטנות בעין תיקוני יולי 2018 (דין חדש מול דין ישן)
מחיר קטלוגי
430.00 ₪
מחיר באתר
171.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן