מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

פשרה, גישור ובוררות - הלכה ומעשה

עו"ד ארז עזרא ועו"ד אריאל לוין
תאריך הוצאה אוקטובר 2018

לתוכן העניינים של הספר לחץ/י כאן

 

רבות נאמר ונכתב על בעיית ריבוי ההתדיינויות ועומס התביעות, שהולכים וגוברים מיום ליום במציאות הכלכלית והחברתית ההולכת ומשתנית בצעדי ענק ובמהירות מופלגת. תרופה רצויה ואפשרית אשר גובשה בהלכה הפסוקה ובהוראות הדין היא עידוד הכרעות סכסוכים בין בעלי הדין על-ידי הסכמי פשרה, הליכי גישור (בתחום האזרחי והפלילי) ומסלול הבוררות.

 

המדף הספרותי המשפטי ידע חיבורים שונים לגבי הבוררות והליכי הגישור, אך כאן לראשונה מוגש חיבור משפטי מקיף, יסודי, הבנוי על הדין, ההלכה הפסוקה ודברי מחברים מלומדים, המכנס תחת כנפיו את כל מנגנוני ההכרעה, הפשרה יציר הסכמת הצדדים, הגישור יציר הדין והבוררות שהורתה חוק הבוררות, התשכ"ח-1968. הספר בנוי משלושה חלקים:

 

האחד, הפשרה. חלק זה דן, בין היתר, במהותה של הפשרה, ביטולה, תקיפתה, אישורה על-ידי בית-המשפט והליכים שונים של ערעור עליה; האבחנה בין פסק-דין המאשר פשרה לבין פסק-דין הניתן על דרך הפשרה, הגדרתה ומעמדה של ה"פשרה" בהליך המשפטי; הסכמי פשרה - בתביעות נזיקין; התערבות בית-המשפט בהסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק-דין; תקיפת פסק-דין בהסכמה בעילות מדיני החוזים הכלליים; טעות סופר בהסכם פשרה; עילות לביטולם של הסכמי פשרה שקיבלו תוקף של פסק-דין בענייני משפחה; הסכמי גירושין שקיבלו תוקף של פסק-דין וביטולם; ענייני ירושה ועוד.

 

השני, הגישור. הדיון מוגש על דרך הבאת הוראות הדין לגבי צורות הגישור והפישור השונות: המהו"ת - הליך המהו"ת -"מידע, הכרות ותיאום" (הדין, לשון הרע במסגרת הליך המהו"ת, דחיית בקשות טרם פניה להליך המהו"ת, אי-התייצבות לפגישת המהו"ת, פטור מהתייצבות ועוד); גישור על-פי סעיף 79 לחוק בתי-המשפט ותקנות על-פיו (תפקידו של המגשר, חשיפת תוכן הגישור ועוד); גישור חובה - ענייני משפחה (חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), התשע"ה-2014, תקנות ועוד); גישור במשפט הפלילי.

 

השלישי, הבוררות. הוראות חוק הבוררות מובאות כשבצידן דברי הסבר (כולל הסברי מומחי משפט), ההלכות הפסוקות על-ידי בתי-המשפט לכל ערכותיהם.

 

הספר ישמש כלי לעזר ומורה דרך לעורכי-דין, משפטנים וכל מי שעיסוקו משיק בהליך השיפוטי שכן ההיכרות של מנגנונים אלה תתרום לא רק למשתמש אלא גם להבנת הליכים אלה וכוחם לקצר הליכים ולסיים סכסוכים במהירות יחסית.

 

יש להדגיש, כי בצד כל הבהרת סעיפי החוק מובאים בנוסף פרשנות של מלומדי המשפט שחיבוריהם ראו אור ואשר צוטטו בפסיקות בתי-המשפט. כלומר, הספר מהווה פסיפס מלא שבו שזורים, הסברים, הלכות משפטיות, תמציות פסיקותיהם של כל בתי-המשפט וכן את דברי המלומדים ליד כל סעיף וסעיף.

 

הספר מוגש באופן שלכל סעיף שבחוק מוגשים דברי הסבר וכן תמציות של פסיקות בתי-המשפט לכל ערכאותיהם. בכך התיאוריה והמעשה משולבים זה בזה. 

פשרה, גישור ובוררות - הלכה ומעשה
מחיר קטלוגי
598.00 ₪
מחיר באתר
250.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן