מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

המדריך ליישום הוראות הדין לגבי ייפוי-כוח מתמשך כרך ג'

משה אלפסי, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה אפריל 2019
חדש

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

בשנה האחרונה עדים אנו במהפך חקיקתי שהביא למהפכה בדיני הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. במסגרת שינויים אלה נוצר המוסד של "ייפוי-כוח מתמשך". מוסד ייפוי-הכוח המתמשך נועד אף לאותם מצבים שבהם יש לאדם שאינו מסוגל לדאוג לענייניו מעטפת משפחתית או חברתית הדואגת לו, אך בעודו בעל כשירות הוא מעוניין לקבוע מי יהיה מוסמך לקבל החלטות בנוגע לענייני רכוש או לעניינים אישיים שלו.

 

לפני מספר חודשים יצא לאור ספרו המקיף של המחבר שסקר את כל סוגיית ייפוי-הכוח המתמשך לאורכה ולרוחבה בליווי דברי הסבר והפניה להלכות ישנות לגבי ההתמודדות בעבר עם סוגיות דומות וכן את כל התיקונים לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב-1962 פרי תיקון מספר 18. הספר הוגש בשלושה חלקים:

 

* החלק ראשון, דן במבט כללי על דיני ייפוי-הכוח, הדרכים בהם התמודדו משפחות ובודדים במצבים שתוארו לעיל ואשר לגביהם ניתן הפתרון של "ייפוי-כוח מתמשך" ועוד;

 

* החלק השני, דן בהוראות החוק המעוגנות, בין היתר, בפרק שני 1 של החוק, הוראות אחרות של החוק ותקנות שונות שהותקנו למטרת ביצועו של השינוי המהפכני ובכלל זה דיון בנושאים הבאים: הגדרות, מינוי מיופה-כוח, מי רשאי להיות ממונה, סמכויות מיופה-כוח, חיובי מיופה-הכוח, דרכי קבלת החלטות בעניינו של הממנה, תנאי לפעולה לפי ייפוי-כוח, שכר מיופה-כוח והוצאותיו, אופן עריכת ייפוי-כוח מתמשך, חתימה על ייפוי-כוח מתמשך, ייפוי-כוח רפואי, פקיעת תוקפו של ייפוי-כוח מתמשך, ביטול ייפוי-כוח מתמשך בידי הממנה, סיום תפקידו של מיופה-הכוח, סמכויות בית-משפט בקשר לייפוי-כוח מתמשך, מתן הוראות ואישור פעולות, ביטול ייפוי-כוח מתמשך בידי בית-המשפט, שמיעת הממנה, הנחיות מקדימות למיופה-כוח, מתן הנחיות מקדימות למיופה-כוח, תוקפן של הנחיות מקדימות, שמירת מידע וניהול חשבונות, מנגנון בירור תלונות ועוד;

 

* החלק השלישי, בו מובאים במלואם הוראות חוק הכשרות המשפטית והאפוטורופסות, התשכ"ב-1962 על כל שינוייו האחרונים, חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון מס' 18), התשע"ו-2016, תקנות הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (ייפוי-כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לאפוטרופוס ומסמך הבעת רצון), התשע"ז-2017 ועוד.

 

מאז ועד היום מצאו ההוראות השונות בדבר ייפוי-כוח מתמשך אלה ששונו במסגרת תיקון מס' 18 דלעיל התייחסות בפסיקת בתי-המשפט. על-כן, ראינו חובה להגיש, כבר עתה, קרוב לתחילת התיקונים, את פסיקת בתי-המשפט. אלה יטילו אור נוסף על יישומו של התיקון הן לעניין ייפוי-הכוח המתמשך והן לגבי תיקון מס' 18 בכלל.

 

עו"ד משה אלפסי, בעלים של משרד עורכי-דין המתעסק בתחום המקרקעין ומיסוי מקרקעין, מעביר ומרכז קורסי השתלמות והעשרה, מתמחה במקרקעין ואסטרטגיות וטקטיקות בניהול משפטים ומשמש כנוטריון, מכהן כיו"ר ועדת הנוטריונים הארצית בלשכת עורכי-הדין וחבר ועדת רישוי נוטריונים במשרד המשפטים.

 

המדריך ליישום הוראות הדין לגבי ייפוי-כוח מתמשך  כרך ג’
מחיר קטלוגי
398.00 ₪
מחיר באתר
398.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן