מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הודיות, שאלונים וגילוי מסמכים בהליך האזרחי (מהדורת 2019)

אבנר קדם עו"ד
תאריך הוצאה נובמבר 2019
חדש
במבצע

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

הכלים הדיוניים של גילוי מסמכים ושאלונים, נועדו, עד כמה שהדבר אפשרי, ליצור שיוויון בין בעלי הדין ולהעמידם עד כמה שניתן, בעמדה התחלתית ובנקודת זינוק, פחות או יותר שווה. בשיטת המשפט שלנו, החלנו את עיקרון הגילוי לפיו יש לשאוף לגילוי ועיון הדדי מירבי של מסמכים במטרה להבטיח:

 

* ניהול ענייני של המשפט באופן שהצדדים יוכלו לבחון את סיכוייהם ולכלכל את צעדיהם על סמך כל החומר הרלבנטי שיהיה פרוש בפניהם במסגרת הגילוי, ואשר לפעמים סולל להם את הדרך לפשרה;

 

* ניהול יעיל של המשפט באופן שהמשפט יתנהל ללא דחיות עקב חשיפת חומר חדש שלא גולה והצורך בהבאת ראיות הזמה;

 

* ניהול הוגן של המשפט באופן שהמשפט לא יהפוך לזירת התגוששות באפלה כאשר כל צד מחזיק את קלפיו קרוב אליו.

 

לפיכך, נקודת המוצא היא שכל מסמך הנמצא ברשותו של בעל דין והנוגע לעניין שבמחלוקת הינו מחוייב גילוי ובכלל זה גם עיון. מטעמים אלה נקבע כי הליכי הגילוי והעיון ייעשו בשלבים המקדמיים של המשפט.

 

כפי שנראה בחיבור זה, הליכי גילוי מוקדם, שאלונים וגילוי מסמכים, נועדו כדי לפשט את ההליכים, לקצר את הצורך בהבאת ראיות ולהשיג הודיות מבעל דין על עניינים שניתן להשיג הודיות לגביהן.

 

חיבור זה כולל הסברים (טקסט בוק) תוך הבאת תמציות פסיקה פרי פסיקת בתי-המשפט. החיבור גם מתייחס לתקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט-2018 שייכנסו לתוקפן בקרוב ומבהיר גם את השוני בין התקנות הישנות (תשמ"ד) לתקנות החדשות (תשע"ט).

 

מהדורתו הקודמת של הספר אף צוטטה בפסקי-דין רבים, כגון: ת"א (ת"א - מחוזי) 19283-04-11 א' ארנבון בע"מ נ' חברת נמלי ישראל:

 

"30... יש לזכור בהקשר זה, כי הזכות להציג שאלות אינה מצומצמת לעובדות אשר שנויות במחלוקת במישרין, והיא חלה גם לגבי העובדות שקיומן או שאי-קיומן נוגע לקיום או לאי-קיומן של העובדות השנויות במחלוקת במישרין (ראו א' קדם הודיות, שאלונים וגילוי מסמכים בהליך האזרחי (הוצאת אוצר המשפט, 2009), עמ' 46..."

{לפסקי-דין נוספים המאזכרים את הספר: ת"א (שלום נת') 65737-01-19 צבי סודק נ' שלומית אלון; ת"א 31352-02-11 (ת"א - מחוזי) איילת איזק ואח' נ' כרטיסי אשראי לישראל; ת"א (ת"א - מחוזי) 2435-06-11 תנובה מרכז שיתופי לשיווק ואח' נ' יפים פרלוב ואח'}

 

הספר מוגש בכריכה קשה ומהודרת וכולל דוגמאות כתבי טענות בקשר לקיומן של הליכים מיקדמיים כגון: בקשה למחיקת כתב התביעה (אי-משלוח תצהיר גילוי מסמכים ואי-מענה על דרישה לקבלת פרטים נוספים וטובים יותר), בקשה למחיקת כתב התביעה (אי-משלוח תצהיר גילוי מסמכים) ועוד.

 

מבין נושאי הספר (חלקי):

 

תקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט-2018; הודעה על הודיה; דרישה להודות בעובדה או במסמך; רשות לתקן הודיה; גילוי על-ידי שאלות; הזמן להמצאת השאלות; סייג לשאלות; תשובה בתצהיר; צו להשיב או להוסיף ולהשיב; השימוש בתשובה לשאלות; צו גילוי מסמכים; מסמכים הנמצאים בידיו של בעל הדין או בשליטתו; צורתו ותוכנו של תצהיר גילוי המסמכים; מגבלות על מתן צווים לגילוי מסמכים; "דיג" מסמכים; זכות העיון במסמכים למול הזכות לקיים חקירה נגדית; צו גילוי מסמך פלוני; דרישת עיון במסמכים שנזכרו; תנאים לקבלת ראיה; תשובה לדרישת עיון במסמכים שנזכרו, בקשה לעיון במסמכים שלא נזכרו; טענת חסיון; החסיונות לסוגיהם; הפרת צו; תקנה 122 לתקסד"א איננה תחליף להליכי בזיון בית-המשפט; גילוי מסמכים והתשובות לשאלונים שנעשו בצורה סתמית; גילוי מסמכים מוקדם בתובענה בסדר דין מהיר; גילוי מסמכים מוקדם בבית-המשפט לענייני משפחה; גילוי מסמכים ושאלונים בבית-הדין לעבודה ועוד נושאים רבים אחרים.

 

הודיות, שאלונים וגילוי מסמכים בהליך האזרחי   (מהדורת 2019)
מחיר קטלוגי
498.00 ₪
מחיר באתר
498.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן