כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ
www.ozar-law.co.il

חוק רואי חשבון, התשט"ו-1955 (תיקון מס' 9 - המהפכה בדין המשמעתי (2018)

נתנאל מונדרר, עו"ד - רביע חטיב, רו"ח
תאריך הוצאה יוני 2018
מחיר קטלוגי
398.00 ₪
מחיר באתר
171.00 ₪

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

חוק רואי חשבון עבר לאחרונה "מתיחת פנים" מקיפה על-ידי שינוי מהפכני  בדין המשמעתי. הצעת החוק נועדה להסדיר מחדש את נושא השיפוט המשמעתי של רואי חשבון ולהעביר את סמכות השיפוט המשמעתי ממועצת רואי החשבון לועדת משמעת שתפעל כטריבונל מעין שיפוטי עצמאי.

 

התיקון לחוק משווה את נושא השיפוט המשמעתי החדש על-פי החוק לחקיקה החדשה בתחום השיפוט המשמעתי וכדברי ההסבר להצעת החוק כלהלן:

 

"בחקיקה חדשה זו, מקובל כי השיפוט המשמעתי של בעלי המקצוע המוסדר נעשה בידי טריבונל מעין שיפוטי, עצמאי. ההליך עצמו נושא אופי של הליך אדברסרי הנפתח ביוזמתו של תובע ומתנהל באופן שדומה להליך הפלילי".

 

הסוגיות שהספר דן בהן הן מעניינם לא רק של רואי חשבון אלא גם מעניינם של  עורכי-הדין, משפטנים, וכל  העוסקים בביקורת, במשפט מסחרי, בדיני המס ובמעורבות רואי החשבון בתחומים אלה.

 

חלקו האחד של הספר דן במהפכה המשמעתית בשיפוט המשמעתי של רואי חשבון כאמור לעיל. הדיון בהוראות מהפכניות אלה נעשה על-ידי הצגת כל סעיפי החוק בליווי דברי הסבר, התיקונים בדברי החקיקה האחרים והצבת המצב הקודם מולם, סעיף וסעיף בחוק ודברי ההסבר שלו וכן דברי החקיקה ששונו והסבר למהות השינוי.

 

חלקו האחר של הספר דן בסוגיות שונות המשיקות לתחום פעילות רואי החשבון, הדין ההלכה ופסיקת בתי-המשפט: רשלנות מקצועית של רואי חשבון, הוראות החוק איסור הלבנת הון ומימון טרור, התש"ס-2000 המיוחדות לרואי חשבון, חוק ביצוע תשלום במזומן (2018), חובת הסודיות של רואי חשבון וחיסיון מסמכים ועוד.

 

הספר בנוי כך שמול הוראות החוק החדש - הצעת החוק - דברי ההסבר מוגש הדין הישן. כך הקורא והמשתמש בספר רואה מול עיניו בו-זמנית את הדברים והשימוש קל הן כיום לפי הדין הקיים והן בעתיד על-פי הוראות החוק.

 

הספר מעודכן עד חודש מאי 2018, מוגש בכריכה קשה.


כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ