מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

ידועים בציבור - הלכה למעשה

עו"ד איריס מרקוס
תאריך הוצאה מאי 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

להשארת פרטים - לחץ/י כאן

 

כדי שאישה תיחשב על פי הפסיקה כידועה בציבור של מאן דהוא או להיפך, על בני הזוג לקיים חיי משפחה המבוססים על חיבה ואינטימיות. מערכת היחסים בין בני הזוג תעיד על קשירת גורל וניהול משק בית משותף, כאשר ניהול משק הבית הוא כפועל יוצא טבעי מניהול חיי משפחה משותפים וכנהוג בין בעל לאישה הדבקים האחד בשני.

 

כפי שנראה בחיבור זה, מעמדם של ה"ידועים בציבור" מוסדר בחוקים שונים ובהקשרים שונים, כאשר נקבע כי לא מדובר ב"סטטוס" ממנו נגזר מערך שלם של זכויות וחובות, כדוגמאת סטטוס הנישואין, אלא, מדובר בהכרה על מצב עובדתי לצורך קבלת זכויות מסויימות מאדם מסויים, הידוע בציבור, או מגוף מסויים לפי חוק.

 

היעדר אחידות בחוקים השונים להגדרת ה"ידועים בציבור" והיעדר תנאי סף מינימאליים, מובילים, במקרים מסויימים, לתוצאה לא רצויה, לפיה אדם יוכר כידוע/ה בציבור לצורך קבלת זכויות על פי חוק אחד, ולא יוכר כך לצורך חוק אחר.

 

עם השנים, וכפי שנראה בחיבור זה, בתי-המשפט הרחיבו את הפסיקה והכירו בבני זו כ"ידועים בציבור" גם לגבי בני זוג שחיו ביחד כ"חברים" במובן הרגיל של המילה וגם כאשר המדובר היה בבני זוג מאותו המין.

 

מבין הנושאים שבספר (חלקי):

 

ידועים בציבור בראי חוק יחסי ממון, חזקת השיתוף לצד איזון המשאבים, נטל ההוכחה לשיתוף, מוניטין אישי ונכסי קריירה, פירוש המונח "בן משפחה" ככולל זוגיות "חד מינית", דירת מגורים וצד ג', זכאות לקבלת פנסיית שאירים, שיהוי בהגשת התביעה לתשלום גמלת שאירים, קצבת שאירי גמלאי, חוק שירות הקבע בצה"ל, קרן גמלאות של חברי אגד בע"מ, חוק משפחות חיילים שנספו במערכה, פסיקת מזונות (דמי שיקום) לידועה בציבור, דחייתה של בקשה לפסיקת מזונות ידועה בציבור, אין מניעה לבסס חיוב של מזונות למי שהיתה ידועה בציבור לאחר הפירוד מכוח הסכם מפורש, הסכם מפורש לתשלום מזונות בין בני זוג הידועים בציבור אינו בטל בשל תקנת הציבור, בקשה לפסיקת מזונות זמניים לידועה בציבור, ידוע/ה בציבור בראי חוק העונשין – תקיפה בנסיבות מחמירות, אימתי תיחשב ידועה בציבור כתלויה, האם ידועה בציבור נחשבת כ"בת זוג" לצורך הכרתה כתלויה – תביעה על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, רישיון לשהות בישראל – ידוע/ה בציבור, הדרישה להמציא אישורים המעידים על היותם של העותרים ידועים בציבור, עתירה לחייב את משרד הפנים לאפשר לעותרים להסדיר מעמדם כידועים בציבור, עיכוב הרחקה לפרק זמן מוגבל, מתן אשרת שהיה שמנית לישראל, חוק למניעת אלימות במשפחה, מעין צוואה וידוע/ה בציבור, סעיף 55 לחוק הירושה ודיני הביטוח הסוציאליים, כיצד פורש בפסיקה המונח "ידועה בציבור",  משמעות המונח "גרה עימו", לינה במקום מסויים, מהי התקופה הקובעת לעניין הכרה כידועה בציבור, הוכחת יסודות סעיף 55 לחוק הירושה, יצירת הפרדה רכושית, סמכותו של בית הדין הרבני, אי קיומם של המבחנים הקבועים בסעיף 55 לחוק הירושה, ירושת הידועה בציבור – האם מדובר ב"הסכם" או "צוואה", צוואה חלקית, ידועה בציבור אינו סטטוס אלא מעמד משפטי, צו מניעה ביחסים בין ידועים בציבור,  ידוע/ה בציבור כ"דייר ממשיך" בראי חוק זכויות הדייר בדיור ציבורי, ידוע/ה בציבור בראי חוק הגנת הדייר, המונח "בן זוג" או "ידוע בציבור",  דייר של דירה שנפטר, הכרה בידועה בציבור כדיירת מוגנת על פי סעיף 20(א) לחוק הגנת הדייר, הנטל להוכחת מעמדה של הנתבעת כדיירת ממשיכה,  ידוע/ה בציבור בראי פקודת הסמים, ידוע/ה בציבור בראי תקנות מיסוי מקרקעין (שבח, מכירה ורכישה), סמכות הייחודית של בית המשפט לענייני משפחה ועוד נושאים רבים אחרים. 

ידועים בציבור - הלכה למעשה
מחיר קטלוגי
299.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן