מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

מינהל מקרקעי ישראל (רשות מקרקעי ישראל) דינים והלכות

ד"ר פ' נרקיס
תאריך הוצאה אפריל 2024

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

  

להשארת הודעה - לחץ/י כאן

 

מינהל מקרקעי ישראל - ובשמו החדש רשות מקרקעי ישראל - הינו אחד מגופי הנדל"ן הגדולים במדינה. כמי שחולש על כל מקרקעי ישראל - לכל צורותיהם - הפך המינהל לצד פעיל בכל הסוגיות המשפטיות הנוגעות למקרקעין. בצד פעילותו העניפה בתחום המשפט הפרטי המינהל פעיל במסגרת המשפט הציבורי. פעילותו בתחומי הנדל"ן והפיתוח הנדלני במדינת ישראל - הניבו שלל פסיקות ועקרונות משפטיים ובסוגיות חשובות בדיני המקרקעין.

 

חיבור מקיף זה בא לתת את פעילותו זו באספקלריה של כל דיני המקרקעין החולשים הן על המשפט פרטי והן על המשפט הציבורי. דיני החוזים, דיני המקרקעין הכלליים מובאים תוך הדגשת מיוחדותו של המינהל במשפטי המקרקעין וחוזי המקרקעין. דיני המשפט הציבורי ובכללם דיני המכרזים, תכנון ובניה והפקעות ועוד זוכים אף הם לסקירה רחבה ומאלפת.

 

בצד דברי הסבר המבוססים על דברי מלומדים ושופטי הערכאות השונים מובאים תמציות פסיקה של בתי-המשפט בארץ. הלכה ומעשה הולכים יחד בחיבור מקיף זה החולש על כל דיני מינהל מקרקעי ישראל לכל צורותיהם מאז הקמת הגוף של מינהל מקרקעי ישראל ועד היום כולל שינויי החקיקה והפסיקה.

 

הספר חובק למעלה מ- 950 עמודים ואמור לשמש כלי עזר לכל העוסקים בתחומי המקרקעין השונים וכל הבא במגע עם עסקאות או משפטים בהם מעורב מינהל מקרקעי ישראל.

 

מבין הנושאים שבספר (חלקי):

 

סקירה היסטורית, הקמת רשות מקרקעי ישראל, סמכות בתי-המשפט, תקיפת החלטות המינהל כגוף ציבורי, דיני המקרקעין ובכללן דרישת הכתב, הרישיון, שכירות בלתי-מוגנת ומוגנת, סילוק פולשים ותביעות לסילוק יד על כל גווניהן, דיני החוזים ובכללם חוזה החכירה, דמי הסכמה, דמי היתר, המינהל והמושבים, הקיבוצים,  האגודות השיתופיות, סוגיית הבן הממשיך, העברת זכויות במינהל על כל צורותיהם, דיני מכרזים, דיני הפקעות, דיני תכנון ובניה ועוד.

ללא תמונה
מחיר קטלוגי
695.00 ₪
מחיר באתר
299.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן