מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

שותפויות שותפות רשומה, שותפות בלתי-רשומה - דין והלכה

ד"ר פ' נרקיס
תאריך הוצאה נובמבר 2022

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

מרחב הפעילות העסקית הדינמית חוסה תחת תאגידים מסחריים והתקשרויות משותפות בגוונים שונים. אחת מצורות ההתקשרויות המשותפות בין בעלי מקצוע חופשיים ובין גופים יצרניים ואחרים היא בדרך של שותפות רשומה או בהיעדר רישום ההתקשרות לובשת צורה של השותפות הרשומה.

 

החיבור מקיף את קשת היחסים בין השותפים העסקיים, בין שאלה נתאגדו בשותפות רשומה ובין אלה שחוסים תחת פעילות משותפת שקיבלה את המינוח המשפטי של שותפות לא רשומה.

 

הדינים וההלכות הפסוקות חלות כולן הן על דרך התאגדות של שותפות רשומה והן על זו שאיננה רשומה. כמו-כן מנותחות סוגיות משפטיות המייצרות לא אחת ויכוחים בין שותפים כגון סוגיית המוניטין, סוגיות הקשורות בחשבונות השותפות, הליכי בוררות, הגבלים עסקיים, הליכי פירוק השותפות ועוד. כל אלה מקבלים את סקירת החיבור המקיף הן בהבאת הדין ההלכה ודברי מלומדי משפט. הספר מונה למעלה מ- 700 עמ'.

 

מבין הנושאים שבספר (חלקי):

 

הסכם שותפות - האם חובה לערכו בכתב; מה בין "שיתוף" בנכס לבין "שותפות עסקית"; יחסי שותפות או שיתוף פעולה; צורות שיתוף שאינן קשרי שותפות; הרכבה של שותפות ורישומה; בין השותפות לבין הנושאים ונותנים עמה; כוחו של שותף לחייב את השותפות; פעולות ותעודות בשם השותפות; שותפים חבים יחד ולחוד; חבות בשל הפרת נאמנות; פירוק שותפות ותוצאותיו; תחולת הוראות פקודת השותפויות אף על שותפות לא רשומה; יחסי עובד מעביד או יחסי שותפות; סדרי דין וראיות; סמכות בית-המשפט; תניית שיפוט ייחודי; תובענה בענייני שותפות ובירורה; המצאת כתבי בית-דין; מתן חשבונות ועריכת חשבונות; נטל הוכחה בתביעה למתן חשבונות; בוררות בסכסוכי שותפים; פירוק שותפות ותביעות בין שותפים; צו מניעה וצו עשה;  שותפויות ומוניטין; הגדרת מוניטין; קנייניות המוניטין; מרכיבים שונים המשמשים בהוכחת קיומו של מוניטין; סוגי מוניטין; חישובו של המוניטין; קיומה של תניה בהסכם לגבי תשלום מוניטין והיעדר תחרות {פירוק שותפות}; תשלום בגין מוניטין בהיעדר הסכם או תניה בהסכם; המוניטין של עסק אינו שייך לאחד מן השותפים אלא אם הדבר נקבע מראש ובהסכם; שותפות שהיא משרד עורכי דין; שותפות שהיא משרד לחקירות; הוכחת מוניטין בפירוק השותפות; שותפות ודיירות מוגנת; דמי מפתח בחילופי שותפים; שותפות ושלטונות המס; מיסוי שותפות - מהותה של השותפות והשלכותיה על מיסוי השותפות במקרה של העברת נכסים מתוך השותפות; פירוק שותפות בניה; שותפות בעלי מקצוע חופשיים; שותפות עורכי דין; שותפות רואי חשבון ומנהלי חשבונות; שותפות רופאים; הסדר כובל ואי התחרות; הגבלים עסקיים ותניית אי-תחרות ועוד נושאים רבים אחרים.

שותפויות שותפות רשומה, שותפות בלתי-רשומה - דין והלכה
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן