מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

ליקויי בניה - נכסי דלא-ניידי

גיא יעקב, עו"ד ונוטריון
יראה אור יוני 2024

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

להשארת פרטים - לחץ/י כאן

 

בשנים האחרונות כשענף הבניה גואה מביקושים של דירות נקשרו עסקות רבות בין קבלנים ורוכשי דירות.

 

באופן טבעי מתגלים, חדשים לבקרים, תלונות של רוכשי דירות ביחס לליקויים בדירות. פעמים רבות הסכסוך ביחס לליקויי הבניה מגיע לערכאות השונות. במסגרת ההליך המשפטי נמצא מקומם של המומחים, מהנדסים ושמאי מקרקעין, כגורם מכריע בלא מעט מן הסכסוכים.

 

אופיין של ליקויי הבניה שונה ומשתנה, יש ליקויים שניתנים לתיקון וכאלה שאינם ניתנים לתיקון.

 

מכאן נולד הצורך בהגשת חיבור יחידי ויחיד בתחום המביא לא רק את הצד התיאורטי לרבות העילות העומדות לרוכש הדירה בתביעת פיצוים בגין ליקויי בניה, אלא את יישום הצד התיאורטי בפסיקת בתי-המשפט. וכך מוגשות בספר מאות תמציות הלכה פרי פסיקתם של כל ערכאות בתי-המשפט לסוגיהם בהם התבררו תביעות הפיצויים. כל אלה גם באספקלריה של דברי החקיקה המובילים בסוגיה זו, לרבות חוק המכר דירות שרק לאחרונה עבר שינויים מרחיקי לכת לגבי שמירה על זכויות רוכשי הדירות והפיצויים להם יהיו זכאים במקרים של איחור במסירה.

 

לספר שלושה חלקים:

 

האחד, כללי הכולל בין היתר את המסגרת המשפטית במסגרתה נבחנות תביעות בגין ליקויי בניה, מומחים - סדרי דין, מומחים - מהנדסים - ארכיטקטים ושמאי מקרקעין;

 

השני, חוק המכר (דירות), התשל"ג-1973 הכולל דיון בחוק המכר דירות כולל פסיקות בתי-המשפט לכל ערכאותיהם;

 

השלישי, ליקויי בניה - סוגי ליקויים - תיקונים - גובה הפיצוייים - ירידת ערך - עוגמת נפש הכולל פסיקות בתי-המשפט המחולקות על-פי בתי-המשפט השונים. 

ללא תמונה
מחיר הספר
299.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן