מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הקודקס המקיף לדיני המזונות במדינת ישראל

איריס מרקוס עו"ד
תאריך הוצאה יולי 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

מגמות חדשות בפסיקת בתי-המשפט בתחום דיני המזונות חייבו מבט חדש ומקיף על דינים ופסיקות אלה.  יחד עם דרכים שונות בהן הפסיקה פיתחה דרכים חדשות לצמצום אי-השוויון המגדרי הקיים בדין העברי בסוגיית המזונות ולהתאימה למציאות הקיימת בחברה הישראלית, חלו תמורות נוספות בפסיקת בתי-המשפט בדיני המזונות.

 

כל אלה מובאים ביחד עם דברי הסבר וההלכות בחיבור מקיף זה שמטרתו איחוד כל הדינים וההלכות הללו תחת מטרייה אחת של קודקס מקיף.

 

אשר לצמצום אי-השוויון המגדרי מצאנו, בין היתר, את המגמות הבאות: האחת, זו אשר צמצמה את צרכיו ההכרחיים של קטין {המוטלים לפתחו של האב בשתי קבוצות הגיל הראשונות} כאותם הוצאות מינימום הכרחיות לקיומו של הקטין. השניה, זו שקבעה כי מוחלטותו של החיוב אין משמעותה הותרת האב חסר כל ויש להותיר בידיו "מינימום של קיום אנושי" ושלישית, הונהג מטבע הלשון של "איזון כולל של הכנסות המשפחה מכל המקורות" אשר משמש את בתי-המשפט ככלי כדי להקל את הנטל המוטל על האב.

  

מבין נושאי "הקודקס המקיף לדיני מזונות" (חלקי):

 

מירוץ סמכויות בין בית-משפט לענייני משפחה לבין בית-הדין הרבני; חובת ההוכחה בתביעת מזונות; מזונות הכרחיים; מזונות מדין צדקה; פסיקת מזונות מינימום; מדור והוצאותיו; צורכי האב כשיקול בקביעת מזונות; תביעה עצמאית למזונות ילדים למול הסכם שנחתם בין ההורים; בן מרדן; "עולה עימו ואינה יורדת עימו"; מעשה ידיה; אישה עובדת; מהם צורכי האישה?; בקשה לקציבת מזונות בהליך פשיטת הרגל; פסיקת מזונות במשמורת משותפת ועוד נושאים רבים.

הקודקס המקיף לדיני המזונות במדינת ישראל
מחיר הספר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן