מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

אבהות ואמהות, דרכי ההקניה וההוכחה – דין, הלכה ומעשה

מלכי מרידור, עו"ד
תאריך הוצאה אפריל 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

המשפט הישראלי עובר שינויים בסוגיות הקשורות לדיני המשפחה ובכלל זה בכל הקשור לדיני המזונות. להזכירנו כיום עומדת על מדוכת בית-המשפט העליון ההכרעה בסוגיה חשובה בתחום המזונות. בנסיבות אלה לכל התמורות השפעות אף בכל הקשור להקניית והוכחת האמהות והאבהות כאשר בסכסוכים בין בני זוג עולה בעיקר הסוגיה של האבהות (במאמר מוסגר שאלת האמהות כמעט ואיננה עולה).

 

מכאן, נולד הצורך החשוב בחיבורו של הספר המנתח לכל אורכו את כל הסוגיה ובכלל זה דן, הן בסוגיות עקרוניות בהקניית האבהות והן בסוגיות פרטניות כגון מזונות, משמורת וכיוצא באלה. דרכי הוכחת האבהות מנותחים על-פי הדין, ההלכה הפסוקה ודברי מלומדי משפט. הספר בנוי משלושה חלקים:

 

האחד, החלק הכללי הכולל נושאים כגון: הקניית מעמד הורות במשפט הישראלי, דרכי הולדה המעוגנים בדין הישראלי, מודלים להקניית הורות, בית-המשפט לענייני משפחה - סדרי דין וראיות, מעמדו של פסק-דין הקובע אבהות כפסק חפצא וכוחו כלפי כולי עלמא, היעדר הפליה בין ילד שנולד מנישואין לבין ילד שנולד שלא מנישואין לא לעניין מזונות ולא לעניין ירושה, הסכם בין ההורים וזכות התביעה העצמאית של הקטין, בדיקת רקמות במסגרת בקשת מזונות לצורך בדיקת אבהות מטעמים של טובת הקטין, ויתור על מזונות בתמורה להכרה באבהות הסכמה למזונות ומשמורת, ויתור על טענת אבהות, מידת אמון של בית-המשפט כהכרה באבהות ומזונות, בירור שאלת האבהות אגב הדיון בשאלת המזונות ועוד.

 

השני, דן בבדיקה הגנטית ובכלל זה דן בנושאים כגון הבדיקה הגנטית בעין דיני הראיות (במשפט הפלילי והאזרחי), מהי בדיקת דנ"א ותוקפה של בדיקת דנ"א, אכיפת החלטה לבדיקה גנטית - פקודת ביזיון בית-המשפט, התערבות של ערכאת ערעור, קבילות ומשקל של ראיות מדעיות, חוק מידע גנטי, התשס"א-2000 (דין והלכה), קביעת צו הורות פסיקתי בעקבות תוצאות בדיקת רקמות, צו הבאה לבדיקת רקמות ועוד;

 

השלישי, דן בהוכחת אבהות בראיות אחרות ולא באמצעות הבדיקה גנטית ובכלל זה בנושאים כגון העמקת המסד הראייתי, הוכחת האבהות בהיעדר שיתוף פעולה של האם, ראיות רפואיות חיצוניות ומסמכים ציבוריים, הודאה בדבר אבהות, הוכחת הורות ביולוגית גם באמצעים אחרים כגון חוות דעת מומחה ומסמכים רפואיים שונים ועוד.

 

הספר מגיש למשתמש קודקס מקיף של כל נושא האבהות והאמהות תוך שזרועות הנושא מתפתלות בין סוגיות משפטיות הקשורות הן במשפט המהותי והן בסדרי הדין והראיות. הגשת הדין וההלכה הפסוקה בכל נושא ונושא הופכים את הספר לנתיב של אור לכל העוסקים בדיני משפחה ובמשפט בכלל. 

אבהות ואמהות, דרכי ההקניה וההוכחה – דין, הלכה ומעשה
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן