מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

תביעות אש - עילות תביעה ופיצויים (מגורים, עסקים, חקלאות - כל סוגי הרכוש)

דוד אור-חן, עו"ד
תאריך הוצאה יוני 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

  

תחום נזקי אש חובק שדות משפטיים רבים בתחום הביטוח - מול חברות הביטוח - מכוח הפוליסה ומול המדינה מתוקף חוק מס רכוש וקרן פיצויים ותקנותיו וכן עילות מכוח פקודת הנזיקין. נגזרות מתחומים אלה הינו הערכות הנזק הן של מקרקעין הן של רכוש על כל גווניו והן של נזקי חקלאות ואחרים.

 

בגלל זליגת נזקי האש לכל סוגי הפגיעות, קרי, מקרקעין, מיטלטלין, רכב, הן של אנשים פרטיים וחברות, הן של עסקים והן בחקלאות, עולה החשיבות של הערכת הנזקים הללו בידי אנשי המקצוע. ואמנם, באורח יוצא דופן, על נזקי אש על התוצאות שלהם (כולל נזקים משניים כתוצאה מהצפות ועוד), מוצאים אנו מעורבות של כל סוגי השמאים: שמאי רכוש, מקרקעין, שמאות חקלאית  ורכב.

 

הספר כולל נושאים רבים ובכללם: עילות תביעה שונות מכוח החוקים השונים; סוגי נזקים: לפרטיים ועסקים (סוגיות כמו חישובי מוניטין ועוד); פסיקות בתי-המשפט לגבי נזקי אש ונזקים מכוח פוליסות ביטוח - כנגד חברות הביטוח, מכוח פוליסת הביטוח ודברי חקיקה כגון: חוק חוזה הביטוח, התשמ"א-1981, חוק מס רכוש וקרן פיצויים, התשכ"א-1961 - כנגד המדינה ופקודת הנזיקין.

 

כמו כן מנותחים בספר עקרונות השומה על השונה והדומה ביניהם המיושמים על ידי שמאי רכוש, מקרקעין ורכב. תופעת נזקי האש החמורה באה לידי ביטוי בגל ההצתות לאחרונה שסימניו הבולטים הם ריבוי הנזקים בכל התחומים תוך פגיעה בדירות מגורים, בעסקים, מיטלטלין רכב  ועוד וכן התפרסות הנזקים הסביבתיים.

 

הספר ישמש כלי לעזר לכל העוסקים בתחום תביעות האש לרבות עורכי-דין, משפטנים, חברות ביטוח, שמאים לכל הקטגוריות שלהם ועוד. בצד המעשה מובאת גם ההלכה וכן עקרונות שומה, בין היתר אילו שהן פרי הוראות אגף הפיקוח על הביטוח וההון. בספר תמציות פסיקות בתי המשפט לערכותיהם בתביעות אש.

 

יש להדגיש כי מבט פנורמי זה על כל הפסיקה והחקיקה בתביעות אש כולל גם הבהרת סעיפי החוק מובאים ביחד עם פרשנות של מלומדי המשפט שחיבוריהם ראו אור ואשר צוטטו בפסיקות בתי-המשפט. כלומר, הספר מהווה פסיפס מלא שבו שזורים, הסברים, הלכות משפטיות, ותמציות פסיקה. 

 

הספר מוגש באופן שלכל הוראות בחוק מוגשים גם דברי הסבר וכן תמציות של פסיקות בתי-המשפט לכל ערכאותיהם. בכך התיאוריה והמעשה משולבים זה בזה ביד המחבר, שכאמור, הינו מומחה בתחום זה.

תביעות אש -  עילות תביעה ופיצויים  (מגורים, עסקים, חקלאות - כל סוגי הרכוש)
מחיר הספר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן