מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

המחאת זכות או חבות (חוק המחאת חיובים, התשכ"ט-1969 ודינים אחרים) - דין, הלכה ומעשה

נתנאל מונדרר, עו"ד
תאריך הוצאה מאי 2023

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

המחאת זכות או חוב שזורה בכל ענפי המשפט הפרטי והציבורי. ענפי המשפט השונים ובכלל זה דיני המקרקעין, החוזים, הנזיקין ועוד ראו בהמחאת חוב או זכות על-פי חוק המחאת חיובים ודינים שונים אחרים מטריה נוספת כעילת תביעה בסכסוכים משפטיים שונים. המחאת זכות או חוב שזורה בכל ענפי המשפט הפרטי והציבורי. ענפי המשפט השונים ובכלל זה דיני המקרקעין, החוזים, הנזיקין ועוד ראו בהמחאת חוב או זכות על-פי חוק המחאת חיובים ודינים שונים אחרים מטריה נוספת כעילת תביעה בסכסוכים משפטיים שונים. 


זאת ועוד, מקרים בהם לא נמצאה אכסניה מתאימה לסכסוך כזה או אחר בתחום המשפט הפרטי או הציבורי (כמו למשל, בעסקת מקרקעין שטרם נרשמה ודומה לה), הרי המחאת החוב או הזכות היתה האכסניה המתאימה. 


מכאן, נולדה החשיבות הרבה בהגשת חיבור זה הכולל הן את חוק המחאת חיובים כמו גם דינים אחרים תוך הבהרת הנושא תחת כל סעיף וסעיף של החוק, דברי הסבר הכוללים דברי מחברים מלומדים בתחום דיני החיובים וכן את פסיקת בתי-המשפט לכל ערכותיהם. פסיקת בתי-המשפט מוגשת במאות תמציות. הספר בנוי ממספר שערים:


האחד, חלק כללי ובו, בין היתר, יצירתה וצורתה של המחאת הזכות, היעדר דרישה לצורניות של המחאת חבות, הלכה פסוקה, תום-לב ביצירת המחאת הזכות או המחאת החבות, זכויות צדדים להסכם לשנותו לאחר המחאת הזכות, הוראת תשלום או להמחאת חבות, המחאת חיובים ודיני משכונות - הגישות השונות, המחאת חיוב ותנאי מקפח ועוד;


השני, חוק המחאת חיובים, התשכ"ט-1969 - הדין וההלכה הפסוקה - סעיף סעיף - הסבר והלכה ועוד;


השלישי, הגבלות על עבירות וחסימת מתן המחאת חבות או המחאת זכות בעניינים שונים, תוקפה של העברת זכות שנעשתה בניגוד להגבלה על עבירותה של הזכות, האבחנה בין יחסי החייב והממחה לבין יחסי החייב והנמחה, מגבלת עבירות שהוטלה על קרקע - בחינת המגבלה, הגבלה על עבירות בהסכם, הגבלה על עבירות ההמחאה בעניינים שונים, הגבלת העבירות והמשכנתא, הגבלת העבירות - משק חקלאי ועוד;


הרביעי, סוגי המחאת זכות או המחאת חבות, אבחנה בין המחאת זכות על דרך מכר והמחאת זכות על דרך שעבוד, המחאה על דרך שעבוד, המחאת חבות בענייני ביטוח - תחלוף (סעיף 62 לחוק חוזה ביטוח) ועניינים שונים, דיני שטרות, המחאת חוב ודיני השטרות - רע"א 8301/13 (בוטלה הלכת גוייסקי), זכויות בניה, העברת זכות שכירות בלתי-מוגנת ועוד; החמישי, דיני תחרות בין זכויות שונות לבין המחאת זכות או המחאת חבות, עיקול והמחאת חבות, עסקאות שאינן בגדרי סעיף 9 לחוק המקרקעין, מכירת זכות חוזית לשניים, עסקה שאינה כשרה, תוקפה של המחאה בהליכי פירוק, תוקפה של המחאת חבות בהליכי פשיטת רגל ועוד.


הספר מגיש למשתמש קודקס מקיף של הנושא תוך סריקת כל הפסיקה בנדון, הגשת תמציות פסיקה וכן דברי הסבר של מלומדי משפט, הן במשפט המהותי והן בסדרי הדין והראיות. 

המחאת זכות או חבות (חוק המחאת חיובים, התשכ"ט-1969 ודינים אחרים) - דין, הלכה ומעשה
מחיר קטלוגי
499.00 ₪
מחיר באתר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן