מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

רישום מקרקעין במשפט הישראלי - סוגיות בנושאים עיוניים ומעשיים

אילן שרן, עו"ד
תאריך הוצאה פברואר 2024

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

רישום המקרקעין נמנה על הסוגיות החשובות הנדונות בדין ובהלכה הפסוקה. חשיבותו של המירשם הודגשה בהוראותיו השונות של חוק המקרקעין, התשכ"ט-1969 ותקנות המקרקעין (ניהול ורישום). סוגיות שונות בתחומי המשפט השונים נקשרות לנושא הרישום ובכלל זה אכיפת עסקת המקרקעין, תחרות בין זכויות שונות - רשומות וכאלה שלא רשומות, מעמדן של זכויות שלא ניתן לרשמן, ביטול רישומים ועוד.

 

זאת ועוד. הנושא חוסה גם תחת דיני החוזים והנזיקין בכל השאלות הקשורות ביחסי רוכש וקבלן בדירות "יד ראשונה" וביחסי מוכר ורוכש בדירות "יד שניה".

 

תוקפו של הרישום הינו בעל השלכות נכבדות על הליכות המסחר בכל הקשור לשעבודים שתוקפם ברישום, הערות אזהרה וכיוצא באלה.

 

על-כן נודעת חשיבות להצגת הליכי הרישום תוך ליבון כל הסוגיות המשפטיות בבעיות בנושאים הנגזרים משאלות הנוגעות לרישום. המחבר מצא לנכון לצרף כנספח לספר את קובץ הנוהלים לרישום מקרקעין כפי שפורסם על-ידי המשרד לרישום והסדר מקרקעין במשרד המשפטים.

 

הספר ישמש כלי עזר חשוב ורב ערך בעבודתם של עורכי-דין, שופטים וכל מי שעיסוקו במקרקעין. אולם מיוחדות יתר יש לחיבור זה דווקא בסקירה רחבה של עילות התביעה השונות הקשורות, בין במישרין ובין בעקיפין, לסוגיית רישום המקרקעין ורישום הזכויות.

 

על-כן, חיבור מקיף זה, כולל ניתוח והבהרה של עילות בתחומים דוגמת אלה: עילות תביעה הנוגעות לרישום מקרקעין, אכיפה בעסקה טעונת רישום, עסקאות יד ראשונה ו"יד שניה" - רכישה מקבלן לרבות איחורים ברישום, הסעד בעילת תביעה בגין אי-רישום זכויות המעוגן בדיני החיובים, בדיני עשיית עושר ולא במשפט ובנזיקין, עוולת הרשלנות {כולל רשלנות עורכי-דין כמתייחס לרישום זכויות, הערות ועוד}, טעויות ברישום המקרקעין, טעות של רשם המקרקעין והשפעתה על התחרות בין הזכויות על-פי סעיף 9 של חוק המקרקעין, תביעה נגד רשם המקרקעין, תיקון רישום והשתק שיפוטי ועוד.

 

המחבר, הינו בעל ניסיון רב וארוך בשנים בתחום דיני המקרקעין על כל שלוחותיהם בדיני מקרקעין, בדיני החוזים ובדיני הנזיקין. המחבר חיבר את הספרים "ירידת ערך" ופיצוי בגין עוגמת נפש וחוק השכירות והשאלה.

 

מבין הנושאים שבספר (חלקי):

 

סיווג מקרקעין ושיטות הרישום לפני חקיקת חוק המקרקעין; שיטת הרישום; סיווג המקרקעין-סוגי מקרקעין {לפני תחילת תוקפו של חוק המקרקעין}; רשימת הזכויות במקרקעין על-פי חוק המקרקעין; זכות הבעלות במקרקעין; זכות החכירה לדורות; זכות הקדימה; ביטול סוגי מקרקעין על-פי חוק המקרקעין ושמירת דינים; סוגי מקרקעין על-פי חוק המקרקעין-מקרקעי ציבור; מקרקעי יעוד; תוקפה של עסקה במקרקעין ורישום; דרישת הכתב בעסקות מקרקעין; עסקאות נוגדות; בעלי תפקידים בהליכי הרישום; סמכויות הרשם - מינהליות-טכניות; סמכויות הרשם; בדיקה, אישור, אימות מסמכי העברת הזכות במקרקעין ורישום הזכות; רישום ירושה; תיקון טעות ברישום; המפקח על רישום מקרקעין וסמכויותיו; הממונה על המירשם - מינויו וסמכויותיו, עילות תביעה שפורטו לעיל תוך התייחסות רחבה לכל הקשור בחובת הרישום, רישום הזכויות, עילות תביעה שונות בתחום החוזים והנזיקין, רשלנות עורכי דין ברישום הזכויות  ועוד נושאים רבים אחרים.

רישום מקרקעין במשפט הישראלי - סוגיות בנושאים עיוניים ומעשיים
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן