מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

עילות תביעה נגד המדינה או רשויותיה (סעיף 80 לחוק העונשין ורשלנות)

דן זילברמן, עו"ד
תאריך הוצאה מאי 2024

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

  

השנים האחרונות הינן בסימן של עליית מדרגה בפעולות של רשויות אכיפת החוק נגד עבריינות לכל סוגיה ובתחומים השונים ובכללן עבירות על-פי חוק העונשין, התשל"ז-1977, עבירות בתחומי המס, עבירות בתחום תכנון ובניה, עבירות משמעתיות ועוד כיוצא באלה. הליכי מעצר, או הליכים מקדמיים בחקירה וכן בנקיטת הליכים משפטיים בדרך של הגשת כתבי אישום או בצווים אחרים הולידו אף כשלים בדרכי ביצוע פעולות אלה, כשלים שבהן המדינה היא האחראית על-פי דינים ספציפיים אלה ודיני הרשלנות.

 

על-כן בצד כל אלה קמה מערכת נפרדת לחלוטין של פיצויים לכל מי שנפגע כתוצאה מהליכים אלה ובכל תחומי האכיפה. דברי החקיקה השונים המאפשרים את פיצויו של האזרח הנפגע הינם שונים ומגוונים ובכללן נמצאים סעיף 80 לחוק העונשין, סעיף 31ג לחוק בתי-המשפט לפיצויו של מי שזוכה כתוצאה ממשפט חוזר, סעיף 38 לחוק המעצרים אשר יצר מערכת מקבילה לזו של סעיף 80 לפיצויו של מי שנפגע כתוצאה ממעצר שלא שכדין, סעיפים בדיני משמעת של המדינה, דיני תעבורה , תכנון ובניה ועוד.

 

הספר מחולק למספר שערים ובכללם הדינים השונים, התפתחותה של ההלכה בסוגיית הפיצויים על-פי סעיף 80, עקרונות היסוד ביישום הסעיפים השונים, הגישות השונות, זיכוי מחמת הספק או ביטולו של כתב האישום, השפעת טיב הזיכוי על פסיקת הפיצויים מכוח סעיף 80 לחוק העונשין, היקף הפיצוי בגין המעצר והוצאות ההגנה כאשר יש זיכוי מחמת הספק, ביטול כתב האישום, פסיקת פיצויים למי שהורשע בפלילים וזוּכָּה במסגרת משפט חוזר (או שהאישום נגדו בוטל), סעיף 38(א) לחוק המעצרים, מעצר בית - איזוק אלקטרוני - כליאה, תביעת הפיצוי מן המדינה בעילה הנסמכת על עוולת הרשלנות, קובלנה פרטית - עקרונות הפיצוי, עבירות תעבורה, תכנון ובניה, הליכים משמעתיים, מינהליים ותביעת פיצויים, הרשות המוניציפאלית (חניה ותכנון ובניה).

 

כל נושא מלווה בדברי הסבר מפורטים, דברי מלומדי משפט והלכות בתי-המשפט לכל ערכותיהם בפסיקות שונות לפיצויים. בכך הופך הספר לכלי עזר לכל מי שיזקק לו במסגרת הגשת תביעות נגד רשויות המדינה בסוגיות של אכיפה בלתי-מוצדקת או רשלנית של הוראות הדין כלפי האזרח או הגוף נגדו ננקטים הליכי האכיפה. 

ללא תמונה
מחיר הספר
299.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן