מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

המדריך המעשי לנוטריון (מהדורת 2018)

משה אלפסי, עו"ד ונוטריון אסף ביטון, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה דצמבר 2018
במבצע

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

  

הספר היחידי הכולל התייחסות לתקנות הנוטריונים (תיקון), התשע"ט-2018 שייכנסו לתוקפן בימים הקרובים לרבות נוסח הטפסים החדשים!!!

 

תיקון תקנות הנוטריונים שהותקן לאחרונה (2018) אינו תיקון טכני בלבד. התיקונים שנעשו הינם מהותיים. מכאן נובעת חשיבות עליונה בהוצאת מהדורה מעודכנת זו של הספר - אשר זכה לשבחים רבים. בקליפת אגוז, יש לומר כי התיקונים באים לדקדק עם פעולות שונות של הנוטריון שבעבר לא דקו פורתא עימן. למעשה, מדובר בתיקונים יסודיים המקיפים את התקנות הישנות שמצביעים על החשיבות של הגשת ספר זה במהדורתו החדשה והמעודכנת.

 

הקניית הרישיון של נוטריון בצד העיסוק כעורך-דין הינה תולדה של חוק מיוחד לכך, הוא חוק הנוטריונים ותקנותיו. תהליך קבלת הרישיון, הנתונים הנדרשים מעורך-דין בדרכו לקבלת הרישיון הינו פרי המחשבה כי מדובר במעמד חשוב שבו נושא עורך-הדין באחריות לא קטנה לפעולות שונות המקנות אך ורק לו את הסמכות לפעול. כשרותם של מסמכים שונים ובכללם יפויי-כוח וצוואות וכיוצא באלה הינם בתחום סמכותו ואחריותו.

 

מכאן, נולד הצורך הדחוף בחיבור של מדריך - מעודכן ל- 2018 - המלווה את עורך-הדין מתחילת דרכו לקבלת רישיון הנוטריון ועד לזכויות והחובות העומדות בפניו לאחר קבלת רישיון הנוטריון. בצד ניתוח הוראות החוק וההלכה הפסוקה {חוק הנוטריונים ותקנות הנוטריונים החדשות} מובאים דברי הסבר של המחברים - יו"ר ועדת הנוטריונים בלשכת עורכי-הדין - וכן שאלות ותשובות שונות של נושאים שהם מעניינם של המתחילים את מסלול קבלת תואר הנוטריון והנוטריונים לאחר קבלת התואר הנ"ל. ה"מדריך המעשי" במהדורתו החדשה עוסק, בין השאר:

 

 • תקנות הנוטריונים (תיקון), התשע"ט-2018 לרבות נוסחם החדש של הטפסים אשר משמשים את הנוטריון במהלך עבודתו; שמירת העתק צילומי של התעודה המזהה; ביטול ייפוי כוח; צורת האישור הנוטריוני ועוד
 • מה דינו של ייפוי כוח שנחתם בפני נוטריון ציבורי בטרם שנכנס לתוקפו חוק הנוטריונים?
 • האם ביכולתו של הנוטריון לבדוק האם תעודת הזהות המוצגת לו - מזוייפת ואם לאו?
 • פגמים צורניים בצוואה הנוטריונית נחשבים "פגמים דינאמיים"
 • האם אי-סימון הצוואה באות "א" מהווה פגם הפוסל את הצוואה?
 • האם בתעודת רופא - בצוואה נוטריונית - קיימת חובה לרשום את כל מחלות המצווה?
 • מעמדו של ייפוי כוח הנחתם בפני נוטריון
 • האם ניתן להגדיר "מזכירות בית-משפט" כ"רשות" כקבוע בסעיף 22 לחוק הירושה?
 • האם ייפוי כוח שאומת כדין על-ידי קונסול מהווה ראיה לאמיתות תוכנו מכוח הוראת סעיף 19 לחוק הנוטריונים?
 • לצורך הרשעה בעבירה לפי סעיף 47 לחוק הנוטריונים יש לבסס יסוד נפשי מיוחד של מטרה לסייע
 • מדוע בית-המשפט הגיע לכלל מסקנה כי הצהרת הנוטריון אינה מחייבת כמשמעותה בסעיף 19 לחוק הנוטריונים?

 

מטרתו של ה"מדריך המעשי" היא לשמש מורה דרך לנוטריון וגם לכל עורך-דין או משפטן העוסק בכל תחומי המשפט בהיתקלותם עם מסמך המאושר על-ידי הנוטריון. ה"מדריך המעשי" מוגש בכריכה קשה ומהודרת.

 

על המחברים: עו"ד אסף ביטון, עומד בראש משרד עורכי-דין עצמאי בתחום דיני המשפחה, אזרחי ומסחרי, מכהן כיו"ר ועדת הנוטריונים הארצית בלשכת עורכי-הדין, חבר ועדת רישוי נוטריונים במשרד המשפטים ומרכז אקדמי ומרצה בהשתלמויות לנוטריונים מטעם לשכת עורכי-הדין ומשרד המשפטים. עו"ד משה אלפסי, בעלים של משרד עורכי-דין המתעסק בתחום המקרקעין ומיסוי מקרקעין, מעביר ומרכז קורסי השתלמות והעשרה, מתמחה במקרקעין ואסטרטגיות וטקטיקות בניהול משפטים ומשמש כנוטריון, מכהן כיו"ר ועדת הנוטריונים הארצית בלשכת עורכי-הדין וחבר ועדת רישוי נוטריונים במשרד המשפטים.

 

 

המדריך המעשי לנוטריון  (מהדורת 2018)
מחיר קטלוגי
498.00 ₪
מחיר באתר
250.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן