מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

עבירת השכרות (מהדורה חדשה ומעודכנת)

פאני אפשטיין-גולן, עו"ד
תאריך הוצאה נובמבר 2018
במבצע

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

בתי-המשפט, התייחסו לחומרה היתרה, הגלומה בעבירות השכרות, לאחר שנמצא, כי עבירות אלה אשר כונו "מכת מדינה" הולכות וקונות לעצמן אחיזה לא מבוטלת במכלול עבירות התעבורה. לפיכך, מצאו בתי-המשפט על ערכאותיהם  ובראשן בית-המשפט העליון - כי יש לנקוט ענישה ממשית ומחמירה, אשר תרתיע את ציבור הנהגים מפני נהיגה בשכרות.

 

אשמתו של נהג המשתכר, ואשר בידיעת מצב שיכרותו מתחיל לנהוג ברכבו, עולה מהיבטים רבים אף על מקרים רבים בהם אחראי נהג לגרימת תאונה, דבר הקורה לעיתים בנסיבות גבוליות בין אי-זהירות ובין הפעלת שיקול-דעת מוטעה ברגע הקריטי.

 

מכאן נולדה חשיבותו של הספר הממקד בתופעה זו תוך הבאת העקרונות המשפטיים, סדרי הדין והראיות וכן מאות פסיקות של בתי-המשפט לכל ערכאותיהם. כל אלה שופכים אור על עבירת השכרות ומאפשרים לכל העוסק בתחום זה לקבל תמונה פנורמית ויסודית על הנושא. הספר בנוי ממספר שערים:

  • האחד, חלק כללי ובו, בין היתר, הדין, מהות עבירת השכרות ועוד;
  • השני, טענות מקדמיות ובכלל זה הפרת זכות ההיוועצות, הגנה מן הצדק, אכיפה בררנית, אין להשיב לאשמה ועוד;
  • השלישי, ראיות ודרכי ההוכחה ובכלל זה הוכחה שלא באמצעות בדיקות מדעיות, הינשוף (אודות, אמינות, הוכחה ועוד), כמות האלכוהול הנדרשת ועוד;
  • הרביעי, בדיקת השכרות ובכלל זה סירוב לבצע בדיקה, כמות נמדדת, תקינות המכשיר אימות הכיול ועוד, בדיקות נוספות ועוד;
  • החמישי, רמת הענישה ובכלל זה תיקון 113, עונש מינימום, הסדרי טיעון, הודאות ופסיקה עניפה של בתי-המשפט לכל ערכאותיהם וגזרי דין. ראש פרק נפרד עוסק בעבירות של נהיגה בשכרות שגרמו למות אדם.

הספר מגיש למשתמש קודקס מקיף של הנושא תוך סריקת כל הפסיקה בנדון, הגשת תמציות פסיקה וכן דברי הסבר של מלומדי משפט, הן במשפט המהותי והן בסדרי הדין והראיות. הספר מוגש בכריכה קשה. הספר מעודכן לחודש נובמבר 2018.

 

 

עבירת השכרות    (מהדורה חדשה ומעודכנת)
מחיר קטלוגי
598.00 ₪
מחיר באתר
171.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן