מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הפרשנות לחוק המשכון

עו"ד איריס מרקוס
תאריך הוצאה פברואר 2022

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

  

אחת התכליות שלהן נועדו הוראות חוק המשכון, היא להבטיח שמימוש המשכון ייעשה בזמן ובהליך המתאימים ובאופן שישיג תמורה הוגנת במכירת הנכס. המטרה היא להביא לאיזון בין האינטרסים של הלווה ונושיו לבין האינטרס של המלווה. 

 

תכלית נוספת של הוראות חוק המשכון, היא להגן על נושיו של הלווה מפני עסקאות הפוגעות באינטרסים שלהם, ללא ידיעתם. לתכלית זו נועדה ההוראה הקבועה בסעיף 4 לחוק המשכון, לפיה כוחו של משכון יפה כלפי נושיו של החייב, רק אם ניתנה לו פומביות באופן כלשהו, בהתאם להוראות הדין הרלוונטיות לעסקה הנתונה.

 

הספר מנתח בבהירות ובשפה קולחת את הוראות חוק המשכון, על סעיפיו השונים. 

 

מבין פרקי הספר (חלקי):

 

חייב ממשכן לזכות נושה 2 נכסים. האם זכאי החייב להכתיב לנושה איזה משני הנכסים לממש לצורך פרעון החוב?; מהות המשכון; מהם שלושת המאפיינים לעסקת המשכון; תחולה; פרשת קידוחי הצפון; הלכת קולומבו; מהן עסקאות מסוג "מכר-חוזר"; האם ניתן להחיל את הוראות חוק המשכון על עסקאות מסוג "מכר-חוזר"; יצירת המשכון; האם ניתן למשכן זכות שיטרית כבטוחה כאשר עסקינן בשיק משורטט "למוטב בלבד"; כוחו של המשכון כלפי נושים אחרים; על הטוען למימוש המשכון להוכיח כי הוא עומד בתנאי "תקנת השוק"; מהי "תקנת השוק"; משכון נוסף; תחומה של הערובה; פירות המשכון; חילופי המשכון; הנאה מהמשכון ומפירותיו; משכון של חלק בנכס; משכון להבטחת חיובו של אחר; פדיון המשכון; פרשנות מרחיבה למול פרשנות מצמצמת לעניין סעיף 13 לחוק המשכון; פדיון משכון שלא על-ידי החייב; מהם התנאים להתקיימותו של סעיף 14 לחוק המשכון; מעמדו של "פודה"; פירוש המונח "אינו חייב"; מיהו האדם שזכותו עלולה להיפגע ממתן המשכון או מימושו; פקיעת המשכון; מה הדין כאשר הרכב ניזוק בתאונות דרכים – האם עסקינן בתביעה תיאורטית?; מימוש המשכון; דרכי המימוש; דרך המימוש בהוצאה לפועל; דרך המימוש על-ידי גוף מוסדי; מימוש זכות שמושכנה; מימוש מוקדם של משכון; האם בסמכותו של רשם ההוצאה לפועל לדון בבקשה למימוש מוקדם של משכון על-פי סעיף 21 לחוק המשכון?; פרעון מוקדם של החיוב; גביית החיוב שלא על-פי המשכון ועוד.  

הפרשנות לחוק המשכון
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן