מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הקודקס המקיף ליחסי קבלן-רוכש נכס מקרקעין (דירה ונכס מסחרי)

גיא יעקב, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה יוני 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

  

היחסים המשפטיים שבין קבלן ורוכש דירה או נכס מסחרי ידעו פסיקה רבה ומגוונת שכן מרושתים במערכת יחסים זו דינים רבים ובכללם דיני חוזים, נזיקין ועוד. נחיתותו של הרוכש מול הקבלן זכתה בשל כך למערכת הגנה קשוחה של חוק המכר (דירות), התשל"ג-1993 וחוק לאבטחת זכויות רוכשי דירות ועוד. מערכת דינים זו בנתה גבולות ברורים לדרכי ההתקשרות ואבטחת זכויות הרוכש.

 

זאת ועוד. על סבך יחסים מיוחדים אלה נוספו בשנים האחרונות עסקות מקרקעין שבאופיין הינן עסקות מורכבות יותר כגון עסקות תמ"א 38, קבוצות רכישה ועוד אשר חייבו התייחסות הלכתית מיוחדת בהיעדר חקיקה ספציפית. מכאן נודעת החשיבות הרבה בהגשת קודקס מקיף זה החולש על כל תחום היחסים האמורה וכולל בין היתר את הדיון בנושאים הבאים:

 

  • מרקם דינים החולשים על יחסי קבלן ורוכש נכס מקרקעין (דירה ונכס מסחרי) ובכלל זה הדין המיוחד החולש על יחסי קבלן ורוכש דירה (חוק המכר (דירות), התשל"ג-1973, חוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות), התשל"ה-1974 והתקנות, חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, התשכ"ט-1969, הדינים הכלליים החולשים על יחסי קבלן רוכש נכס מקרקעין (דירה ונכס מחרי), דיני מקרקעין, חוזים ועוד);

 

  • "משולש" היחסים שבין הקבלן, בעל הקרקע ורוכש הנכס (דירה או נכס מסחרי) ובכלל זה יחסי בעל הקרקע והרוכש, יחסי קבלן בעל הקרקע, הערת אזהרה - בעל הקרקע - הקבלן - רוכש נכס מקרקעין (דירה או מסחרי), עסקת הקומבינציה, ליווי פיננסי, הבנק, משכון ועוד;

 

  • גורמים מקצועיים המעורבים במשולש היחסים המשפטיים בעל קרקע-קבלן-רוכש נכס מקרקעין (דירה או נכס מסחרי), עורכי-דין, מתווכים, מומחים, תמ"א 38, קבוצות רכישה ועוד;

 

  • יחסי קבלן ורוכש נכס מקרקעין (דירה או נכס מסחרי) בעין חוק המכר (דירות), התשל"ג-1973;

 

  • ליקויי בניה ופיצויים, תיקון ליקויים, פיצוי בגין הליקויים, עוגמת נפש, ירידת ערך, איחור במסירת נכס, אי-רישום הנכס, תביעת רוכש מרוכש נגד הקבלן ועוד;

 

  • חוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות), התשל"ה-1974 והתקנות ועוד;

 

  • סדרי דין וראיות כולל סדרי דין על-פי תקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ח-2018 החדשות והישנות, טענות מקדמיות ובכלל זה התיישנות ועוד.

 

כל הנושאים הנ"ל ועוד תתי-נושאים רבים נדונים בקודקס זה תוך הבאת דברי הסבר, דעות של מלומדי משפט וכן תמציות פסקי-דין, טבלאות פירוט נזק, ופסיקה עניפה של בתי-המשפט לכל ערכותיהם. כך יהפוך הקודקס לכלי עזר מושלם עבור כל מי שעוסק בתחום כה רחב של יחסי קבלן ורוכש נכס מקרקעין.

 

המחבר, שהוא בעל ניסיון בתחום המקרקעין הגיש חיבור מיוחד שאין לו אח ורע כיום בנוף הספרות המשפטית הקיימת. הספר מכיל ניתוח עיוני של הוראות הדין בעבר ובהווה, מאות תמציות ההלכה הפסוקה, וכן מבט מעשי. הספר ישמש כלי עזר חשוב ורב ערך בעבודתם של שופטים, עורכי-דין וכל מי שעיסוקו במקרקעין. 

 

המחבר בעל משרד העוסק בליטיגציה אזרחית ודיני מקרקעין. מזה מספר שנים משמש בתפקידי הדרכה בקורסי ההכנה לבחינות משרד המשפטים לצורך קבלת רישיון תיווך.

 

 

הקודקס המקיף ליחסי קבלן-רוכש נכס מקרקעין (דירה ונכס מסחרי)
מחיר קטלוגי
395.00 ₪
מחיר באתר
49.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן