מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

"קבוצות רכישה" בישראל - מבט עיוני ומעשי

משה אלפסי, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה יולי 2023

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

לראשונה בארץ הספר המקיף היחידי בתחום רגיש זה של עסקות מקרקעין של קבוצות הרכישה. עסקאות במקרקעין בהן מעורבות "קבוצות רכישה" הפך לחזון נפרץ בשנים האחרונות. ואולם, בהיעדר מסגרת חקיקתית נמצא כי רבות היו הפרצות בעסקאות אלה, שאף הביאו למצבים בהם חברי הקבוצה נותרו ללא כספם וללא נכס המקרקעין המובטח.

 

צוותי מחקר במסגרת משרד המשפטים בחנו לפרטי פרטים את כל סוגי ההתקשרויות של קבוצות הרכישה ובדו"חות יסודיים, ערוכים היטב ומנוסחים כדבעי והביאו להבשלתו של חוק קבוצות רכישה, התשע"ח-2018 והופץ תזכירו של החוק במחצית האחרונה של שנת 2018.

 

זאת להדגיש, החוק יוחל רטרואקטיבית לגבי רישום זכויות חברי הקבוצה במקרקעין, חובות המארגן והאפשרות להחליפו, מינוי הנציגות והחלפתה וכן הוראות הנוגעות ל"השתחררות" מהקבוצה, תחולה "אקטיבית", כך שיחולו גם על קבוצות רכישה שההסכמים לגביהן נחתמו בטרם יום פרסום החוק (סעיף 18 לחוק).

 

באספקלריה של החוק והמחקר מביא המחבר מבט עיוני מקיף, ובצידו מבט פרקטי-מעשי - על כל נפתוליה ובעיותיה של עסקת מקרקעין של "קבוצות הרכישה" תוך התייחסות למעמדם, חובותיהם ואחריותם של בעלי התפקידים השונים ובכללם מארגן הקבוצות, הנציגות, עורך-הדין, שמאי המקרקעין, רואה החשבון, בעל הקרקע, המהנדס ואחרים. עוד מתייחס המחבר למעמדם ואחריות של מוסדות הפיננסים המלווים את העסקה, מוסדות התכנון, רשויות המס ובכלל זה מיסוי החל על העסקות כולל מס שבח ומס ערך מוסף ועוד. בכל הנושאים הללו מובאות גם הוראות הדין וכן ההלכה הפסוקה של בתי-המשפט.

 

הספר מכיל במלואם את הצעות הצוות המחקרי וניתוחיו, תזכיר החוק וסעיפיו השונים ודברי ההסבר שבו וכן דוגמאות של הסכמים קיימים וכאלה שיש לערכם בראיה של הוראות הדין החדש.

 

מיוחדותו של הספר מעבר לכך שהוא מביא לא רק את הוראות הדין הנוגעות לנושא כה בעייתי, אלא אף דברי הסבר, דברי מלומדי המשפט בחיבורים משפטיים מאמרי ביקורת וכן את ההלכה הפסוקה. 

"קבוצות רכישה" בישראל - מבט עיוני ומעשי
מחיר קטלוגי
498.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן