מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

"הגנה מן הצדק" - מבט עיוני ומעשי (מפסק-דין יפת ועד הלכת רע"פ 1611/16 מיום 31.10.18)

אריה ליכט, עו"ד
תאריך הוצאה יולי 2023

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

הלכת רע"פ 1611/16 מיום 31.10.18 הביאה שינוי דרמטי בביקורת על הרשות הציבורית בניהולו של ההליך הפלילי בכל שלביו. עיקרה של הלכה חדשנית זו הינה כי טענת "הגנה מן הצדק" תבורר גם במקרים בהם חידלונה של הרשות מתבטא אף בפעולות שלא מזדון. רוצה לומר, פעולות רשות בתום-לב או ברשלנות או מחמת טעות יכולות, בהתחשב בנסיבותיו של המקרה, להביא לביטולו של כתב אישום מחמת הטענה של "הגנה מן הצדק".

 

מדפי הספרות המשפטית זכו לחיבורים משפטיים תיאורטיים רציניים אולם אף לא אחד כלל מבט כה רחב של פסיקתם העניפה של בתי-המשפט כמובא בספר הזה.

 

ניתן לומר שפיתוחה של ההלכה הפסוקה זכה לשתי מדרגות חשובות בהיסטוריית ההלכה: האחת, תיקון חוק סדר הדין הפלילי - סעיף 149(10) שהכיר בה באורח חוקתי. השני, הילכת רע"פ 1611/16 מיום 31.10.18.

 

הטענה זכתה גם לספרות ומאמרים של מומחים בעלי שם שסקרו את הלכה הפסוקה, גלגולה של ההלכה, מקורותיה והתפתחות ההלכה.

 

לאור זאת, בא החיבור הזה ומקיף לא רק את הסברי ודברי המלומדים אלא גם, לראשונה, את ניתוח ההלכה הפסוקה עד לפסגתה ב- רע"פ 1611/16 הנ"ל וכן עשרות דוגמאות מתוך פסיקת בתי-המשפט לכל ערכאותיהם.

 

הספר כולל מספר שערי דיון:

 

האחד, שער הדן בניתוח כל שלבי התנהלות הרשות הציבורית החל משלב החקירה, התלונה, ההחלטה בדבר הגשת כתב אישום סגירת תיק וכלה בהגשת כתב האישום וניהול ההליך. שלבי חקירה המתוארים משמשים בסיס להבנת הנסיבות בהם בית המשפט דן בטענת ה"הגנה מן הצדק" ושיקוליו להיעתר אם לאו.

 

השני, שער כללי הדן בנגזרותיה של טענת ההגנה מן הצדק. השער דן בפרוטרוט בהסבר וניתוח הילכת 1611/16.

 

השלישי, שער הדן בסדרי הדין ונטל ההוכחה וכן ביישום הטענה דרך דוגמאות של טענת ההגנה מן הצדק בעיני חוק סדר הדין הפלילי וההלכה הפסוקה.

"הגנה מן הצדק" -  מבט עיוני ומעשי  (מפסק-דין יפת ועד הלכת רע"פ 1611/16 מיום 31.10.18)
מחיר קטלוגי
299.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן