מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הספורט בישראל (איגודים והתאגדויות בספורט - תאונות ספורט - הסדר הימורים ואלימות בספורט)

אליעזר פני-גיל, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה אוקטובר 2022

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן            

 

הספורט בישראל זורה את שלוחותיו באורח מתמיד וקבוע אל תוך חיי הפרט, המשפט הציבורי והעסקי. איגודים והתאגדויות השונות בספורט מכסים את כל תחומי הספורט לכל סוגיו המגוונים. אולם, דווקא תחום כה רחב זה לא זכה עד כה לחיבור מקיף, יסודי ועדכני המתייחס לענף כה חשוב ופופולרי הנוגע לכל בית במדינת ישראל.

 

חיבור מקיף זה דן בכל הסוגיות השונות הנוגעות לכלל העוסקים בספורט, הפרט הבודד, האיגודים, ההתאגדויות לרבות מכוני הכושר וכיוצא באלה. תמונת דברי החקיקה הרבים הנוגעים לספורט בישראל רק מצביעים על היקפו של תחום כה נדרש זה. על-מנת שהספר יהווה כלי עזר לכל העוסקים בתחומי הספורט השונים ובכלל זה עורכי-דין, ספורטאים ואיגודים והתאגדויות בספורט היה זה אך נכון וראוי שיידונו, בין היתר, הנושאים הבאים:

 

האחד, מגיש מבט כללי על כל תחומי הספורט על כל סוגיו ומאפייניו לרבות החוק וההלכה הפסוקה תחתיהם חוסים פעילותם של האיגודים וההתאגדויות בספורט (ובכלל זה דברי החקיקה הנוגעים כגון חוק העמותות ועוד).

 

השני, דן בהוראות החוק תחתיו חוסות כל פעולות הספורט במדינת ישראל, קרי, חוק הספורט, התשמ"ח-1988. הוראות החוק וההלכה הפסוקה מוגשים אגב ניתוח משפטי ומעשי. חלק זה כולל את הצעת חוק הספורט החדשה משנת 2018 ודברי ההסבר לחוק.

 

השלישי, סוגיה רחבה בתחום הספורט הינה תאונות הספורט השונות בהן מעורבים ספורטאים מכל תחומי הספורט ובכלל זה כדורגלנים, שחיינים, אתלטים, מתעמלים ועוד. בנושא זה מביא הספר מבט משפטי עמוק בכל סוגיה וסוגיה תוך הבאת עשרות רבות של פסיקות בתי-המשפט ובתי-הדין לעבודה בתביעות ספורטאים מול חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי, תאונות עבודה ואחרות, תאונות במכוני כושר, תביעות שחקנים לתנאי עבודה ביחסי עובד-ומעביד ועוד כיוצא באלה.

 

הרביעי, סוגיות בעלות חשיבות גדולה כמו האלימות בספורט והסדר ההימורים בספורט זוכות אף הן למבט מקיף הכולל הן את הדין, חוק הסדר ההימורים בספורט והחוק למניעת האלימות בספורט ואת ההלכה הפסוקה לכל גווניה. כמו-כן מובאים התקנות והצווים בסוגיות שונות.

 

בסיכומו-של-דבר הספר ישמש אבן דרך לכל העוסקים בתחומי הספורט הנדונים לעיל, בין במישרין ובין בעקיפין לרבות חברות ביטוח, עמותות ספורט, התאגדויות ספורט וכל העוסק בסוג ספורט כלשהו לרבות ספורט אתגרי, אימוני כושר, אימון ועוד. המחבר הינו עורך-דין מנוסה, מחברם של ספרים רבים בתחום הנזיקין, בעל וותק בתחום הליטיגציה המשפטית ובתחום הנזיקין בפרט

ללא תמונה
מחיר קטלוגי
575.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן