מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הפטר לחייב במסגרת הליכי הוצאה לפועל (מתן הפטר לחייב מוגבל באמצעים (הוראת שעה) - חוק חדלות פירעון וש

איריס מרקוס, עו"ד
תאריך הוצאה יולי 2019
חדש

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

עד לחקיקתה של הוראת השעה הליך ההפטר לא היה קיים בדיני ההוצאה לפועל. אלה היו מבוססים על ההנחה שהחייב יכול לשלם את חובותיו ועל-כן אין כל סיבה לפטור אותו מתשלום חובותיו ובשים-לב כי מערכת ההוצאה לפועל נועדה לסייע לנושים לגבות את חובתם תוך שמירה על זכויותיו של החייב.

 

פרק ז'1 לחוק ההוצאה לפועל מעגן בחוק את מוסד החייב המוגבל באמצעים לפיו רשם ההוצאה לפועל רשאי להכריז על חייב שמבקש לפרוס את תשלום חובו לתקופה העולה על התקופות הקבועות בחוק כחייב מוגבל באמצעים. לאחר ההכרזה, מוסמך הרשם לקבוע לחייב צו תשלומים בהתאם ליכולתו הכלכלית.

 

תכליתו של מוסד החייב המוגבל באמצעים היא להקל על חייבים שיש ביכולתם לשלם את חובתם, באמצעות הסדר תשלומים שנפרס על פני תקופה ממושכת. ואולם, בפועל, במקרים רבים מוכרזים חייבים כחייבים מוגבלים באמצעים גם כאשר אין ביכולתם לשלם את חובם והם למעשה חדלי פירעון. במקרים רבים, התשלומים שמשלם החייב לפי צו התשלומים ניתן לו לאחר הכרזתו נמוכים משיעור הריבית שצובר החוב, כך שהתשלום החודשי שמשלם החייב אף אינו מקטין את החוב.  

 

למעשה, מדובר בחייבים שהטיפול בהם היה צריך להיעשות לפי דיני פשיטת הרגל ולא לפי דיני ההוצאה לפועל. ואולם, המציאות מראה כי רק חייבים מעטים פונים להליך של פשיטת רגל, זאת ככל הנראה בעיקר בשל החשש של חייבים מהליך מורכב וארוך הדורש ייצוג משפטי וכרוך בעלויות כספיות ניכרות.

 

לאור האמור לעיל, ועד לכניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018, הותקנה הוראת השעה המסמיכה את רשם ההוצאה לפועל לתת הפטר לחייבים מוגבלים באמצעים העומדים בתנאים מסויימים וכפי שיפורט בהרחבה במסגרת חיבור זה. במסגרת חיבור זה, תדון המחברת אף בהליכי חדלות פירעון לגבי יחיד בעל חובות בהיקף נמוך בהתאם לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018.  

 

מעבר לניתוח יסודי של הוראת השעה (הפטר לחייב מוגבל באמצעים) וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי (הכולל דברי הסבר וניתוח פסקי-דין), חיבור זה, המוגש בכריכה קשה ומהודרת, יעסוק, בין היתר, בנושאים הבאים:

 

  • התנאים למתן צו הפטר
  • הסיבות לקבלת בקשה למתן צו הפטר וכן הסיבות לדחיית בקשה למתן צו הפטר
  • פער שלילי קבוע בין הכנסות והוצאות החייב
  • מה הדין במקרה וטרם מוצו הליכי הגביה
  • מה הדין כאשר החייב ממשיך ליצור חובות חדשים אף לאחר הכרזתו כחייב מוגבל באמצעים
  • מתן צו הפטר בכפוף להפקדת סכום כסף

 

 

הפטר לחייב במסגרת הליכי הוצאה לפועל  (מתן הפטר לחייב מוגבל באמצעים (הוראת שעה) - חוק חדלות פירעון וש
מחיר קטלוגי
495.00 ₪
מחיר באתר
325.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן