מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

מרשם האוכלוסין ונגזרותיו (הדינים, ההלכה והמעשה)

מלכי מרידור, עו"ד
תאריך הוצאה אפריל 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

חוק מרשם האוכלוסין, התשכ"ה-1965 עומד בליבתם של סוגיות משפטיות רציניות בחיי האזרח במדינה. למעשה כל אורחותיו של האזרח מלידתו ועד מותו מובלים על-ידי הוראות החוק ביחס למעמדו, הורות, לידה, פטירה, זהות, רישום בני זוג לרבות זוגות חד-מיניים ועוד.

 

עד היום לא מצאנו כל חיבור משפטי מקיף - אם בכלל - הדן בהוראות החוק לרבות דברי הסבר הלכה פסוקה ועוד. לא ניתן לדון בחוק זה מבלי לדון בנגזרותיו בדברי חקיקה שונים כגון חוק הכניסה לישראל, חוק השבות, חוק הדרכונים, חוק קביעת גיל, חוק הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים ונתוני זיהוי ביומטריים במסמכי זיהוי ובמאגר מידע ועוד. הספר מכיל דיון בכל הוראות חוקים אלה לרבות ההלכה הפסוקה וההשקה לחוק מרשם האוכלוסין.

 

ייחודו של הספר הינו בשלושה: הינו הספר היחידי המצוי היום בשוק הספרות המשפטית, הינו מקיף מאות תמציות פסיקה והלכות של בתי-המשפט השונים, הדינים וההלכה הפסוקה. למעשה הספר ישמש כלי עזר לכל עורכי-הדין בכל תחום אזרחי ופלילי לרבות אלה העוסקים בדיני משפחה, דיני עובדים זרים, אזרחות והסתננות, נישואין וגירושין ועוד.

 

הספר בנוי משלושה חלקים:

 

החלק הראשון הינו החלק הכללי שדן, בין היתר, בתוקפם של נישואין ו"תקנת הציבור, רישום, אזרחות ותושבות של ילוד - כללי יסוד, הקניית מעמד הורות במשפט הישראלי, מודלים להקניית הורות, הבדיקה הגנטית, הוכחת אבהות ועוד;

 

החלק השני, דן בהוראות חוק מרשם האוכלוסין, התשכ"ה-1965, הוראה הוראה, דברי הסבר וכן ההלכה הפסוקה;

 

החלק השלישי, דן בכל הנגזרות, קרי, חוק הכניסה לישראל, חוק השבות, חוק קביעת הגיל ועוד דברי חקיקה ולידם תמציות של הלכות בתי-המשפט.

מרשם האוכלוסין ונגזרותיו  (הדינים, ההלכה והמעשה)
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן