מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הדיור הציבורי במשפט הישראלי - הדין, ההלכה והמעשה

הדי רביב, עו"ד
תאריך הוצאה אוקטובר 2019
חדש

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

לראשונה ספר יחיד וייחודי המקיף נושא שהוא אחד מן הנושאים הבוערים כיום בתחום נכסי המקרקעין. לדיור הציבורי מספר פנים: פן אחד, הוא הפן החוסה תחת חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי, התשנ"ח-1998 ותקנות על-פיו. הפן האחר חוסה תחת הוראות חקיקת המקרקעין לגווניה כולל חוק הגנת הדייר, חוק המקרקעין ועוד והמהווה את הבסיס לניהול כל הנכסים הנמצאים תחת ניהול החברות הציבוריות והממשלתיות (עמידר, חלמיש ועוד). מדובר בנושא רב זרועות החוסה תחת הוראות חוק רבות והלכה פסוקה רבה ומגוונת.

 

המחברת בחרה להגיש את הסוגיה תוך הבאת הוראות הדינים השונים, דברי הסבר, דברי מלומדי משפט וכן מאות תמציות פסיקה של כל ערכאות בתי-המשפט. יש לציין, כי החברות הממשלתיות לסוגיהן מחזיקות בנכסי המקרקעין מכוח בעלותן או שליחותן בשם המדינה או רשות מקרקעי ישראל ודיירי הדיור הציבורי מחזיקים בהם מכוח היותם דיירים מוגנים המחזיקים בשכירות מוגנת או כדיירים לא מוגנים בשכירות לא מוגנת ומכוח זכויות רכישה שונות. היחסים הללו מהווים בסיס לתביעות רבות בשל דמי שכירות, סילוק יד, פלישות, ערעורים של עותרים מכוח חוק הדיור הציבורי ועוד. הספר בנוי ממספר חלקים:

 

  • האחד, החלק הכללי הדן במהות הדיור הציבורי, רשימת דברי החקיקה תחתם חוסה הדיור הציבורי ומכוחו פועלות החברות השונות המנהלות את הדיור הציבורי וכן תמציות הלכה פסוקה ועוד.

 

  • השני, דן בחוק הדיור הציבור על תקנותיו, הוראות החוק ותחתן דברי הסבר לכל סעיף וסעיף, דברי מלומדי משפט וכן תמציות ההלכה הפסוקה פרי פסיקתם של כל ערכות בתי-המשפט לרבות תקיפת החלטות בנושא הדיור הציבורי וערעורים בנדון ועוד.

 

  • השלישי, דן בהוראות חוק הגנת הדייר והחלתן ביחסים שבין החברות הממשלתיות המנהלות את הדיור הציבורי, תביעות פינוי של דיירים מוגנים ולא מוגנים, דברי הסבר ותמציות פסיקה של כל ערכאות בתי-המשפט ועוד.

 

  • הרביעי, דן בחברות הדיור הציבורי - עילות תביעה לסילוק יד ופינוי - הגנות שונות מכוח דברי חקיקה שונים בתחום המקרקעין ובכלל זה חוק הגנת הדייר, חוק השכירות והשאלה, חוק המקרקעין ועוד. מובאים דברי הסבר, דברי מלומדי משפט וכן תמציות פסיקה פרי פסיקתם של כל ערכאות בתי-המשפט ועוד.
הדיור הציבורי במשפט הישראלי -  הדין, ההלכה והמעשה
מחיר קטלוגי
598.00 ₪
מחיר באתר
358.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן