מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

טענת "פרעתי" בראי חוק ההוצאה לפועל

שלומי נרקיס, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה יוני 2023

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

מערכת אכיפת גביית חובות חייבים זכתה לאחרונה לשלל שינוים חוקתיים, בין באשר לתהליכים של מתן הפטר לחייב, ובין באשר לחיובי ריביות וסדרה של פעולות במסגרת רשות האכיפה - הוצאה לפועל שהיה בהן כדי להעלות הרהורים בשאלות הקשורות בדרכי הגביה והעמדת החייב, לעיתים, במצבים בלתי-אפשריים.

 

במסגרת מיגוון הטענות העומדות לחייב בהליכים אלה בולטת במיוחד טענת "פרעתי" שבתחומה יכול החייב להעלות טענות שונות באשר להמשך גביית החוב.

 

כפי שנראה בחיבור זה, טענת "פרעתי" עומדת על שני אדנים מרכזיים במסגרתם יכול החייב להביא את טענותיו:

 

האחת, במסגרת טענות ועובדות לפיהן הוא שילם את החוב הפסוק בכל דרך שהיא.

 

השניה, כי איננו חייב, מכל סיבה שתעמוד במבחן המשפטי והעובדתי,  למלא אחר פסק-הדין גם אם החוב הפסוק לא נפרע.

 

אל מול האפשרויות המפורטות לעיל, עומדת סמכותו המוגבלת של רשם ההוצאה לפועל, שאיננה סמכות גורפת לחלוטין,  ואיננה מיועדת לפתוח מחדש את המחלוקת בין הצדדים, שנדונה והוכרעה סופית בבית-המשפט. לאמור, אין בסמכותו של רשם ההוצאה לפועל לתקן את פסק-הדין וזאת אף אם הוא סבור כי נפלה בו טעות. מנגד, סמכות הרשם בלתי-מוגבלת בהכרעה בטענת "פרעתי" בכל סכום.

 

מכאן, חשיבותו של חיבור זה המשלב הסברים מפורטים בנושא חשוב זה והדרך המגוונת שבה לובנה והוכרעה טענת "פרעתי". הספר מוגש בכריכה קשה ומהודרת.

 

 

מבין נושאי הספר (חלקי):

 

מהי טענת פרעתי?; סמכותו של בית-המשפט למול סמכותו של רשם ההוצאה לפועל לדון בטענת פרעתי; סדרי הדין בטענת פרעתי; החובה לצרף תצהיר לבקשה; האם הזוכה חייב לצרף תצהיר לתגובתו?; החובה לצרף מסמכים; האם קיימת חובה לקיים דיון במעמד שני הצדדים?; האם על החלטת רשם ההוצאה לפועל להיות מנומקת?; המועד להגשת ערעור על החלטת רשם ההוצאה לפועל בטענת פרעתי; האם קיימת חובה לצרף תצהיר להודעת הערעור? ואם כן, מה דין הודעת הערעור במידה ולא צורף תצהיר?; נטל ההוכחה בטענת פרעתי ואימתי עובר נטל ההוכחה לידי הזוכה? ועוד נושאים רבים אחרים.

טענת "פרעתי" בראי חוק ההוצאה לפועל
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן