מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הכתובה - בבית-הדין הרבני

איריס מרקוס עו"ד
תאריך הוצאה אפריל 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

ה"כתובה" מהווה את אחד הנושאים העולים לא אחת בסכסוכי משפחה. בפרט במסגרת סכסוכים המתבררים בבתי-הדין הרבניים הנותנים משקל כבד ורציני לכתובה ככל שהם נדרשים לכפות צד לשלם את סכום הכתובה כולה או חלק ממנה.

 

רוב הזוגות המצויים בהליך גירושין משתדלים לפתור את נושא הכתובה במסגרת הסכם גירושין כולל, כאשר אחד הסעיפים שבו, מסדיר את נושא הכתובה. זו ההתנהלות המועדפת מבחינת הצדדים, ואף מהבחינה ההלכתית סדר הדברים הרצוי הוא, שנושא הכתובה אם לפירעון או למחילה יוסדר קודם הגט.

 

ואולם במקרים לא מעטים נושא הכתובה הופך לנושא מרכזי בסכסוכים אלה והעניין מתברר במסגרת בתי-הדין הרבניים.

 

בשל כך, חשיבותו של חיבור זה המרכז את הלכות בתי-הדין הרבניים העוסקות בכתובה בעיני בית-הדין הרבני. הספר כולל התייחסות לפסיקותיהם של בית-הדין הרבני הגדול ובית-הדין האזורי. 

 

מבין פרקי הספר (חלקי):

 

נטל ההוכחה בתביעת כתובה - על מי רובץ; הקריטריונים הנדרשים להפסיד אישה מתוספת כתובה; האם יש לראות בכתובה שסכום כתובתה גבוה ככתובה מופרזת ואימתי תיחשב הכתובה כמוגזמת;  אין להפסיד לאישה תוספת כתובה בגין רצונה בגירושין, כל עוד שהיא אינה תובעת גט; הגשת תלונות שווא במשטרה על-ידי האישה - מפסידה כתובתה ותוספת כתובה; יש להבחין בין רצונה של האישה בגירושין שפירושו שהיא היוזמת את הגירושין, לבין הסכמתה לתביעתו של הבעל להתגרש; מהם המקרים בהם האישה מפסידה את כתובתה על-ידי מעשיה; עשתה דבר מכוער, האם הפסידה כתובתה? ומה נכלל בהגדרת דבר מכוער; כשיכל הבעל לברר את המום – הרי דינה של האישה הוא שמקבלת כתובה ותוספת כתובה; יש לשלול את זכות האישה לכתובתה בשל כך שהיא נחשבת על-פי דין ל"עוברת על דת"; עיקול דמי כתובה; מה הדין כשיש לבית הדין ספק, האם מגיע לאישה כתובתה; מה הדין כאשר האישה היא זו שתובעת את הגט האם יכולה היא לתבוע גם תוספת כתובה; התובעת בהתנהגותה הפרה את הבסיס עליו נשען הקן המשפחתי ובכך נשמטה ממנה חובתו של הנתבע כלפיה לכתובה ותוספת; לאור סעיף בהסכם הגירושין הקובע כי "הצדדים מאשרים כי אין להם יותר תביעות רכושיות או ממוניות זה כנגד זו" - האם יש בסיס להיעתר לבקשת התובעת לחיוב הנתבע בכתובה ותוספת כתובה; קיימת בעיה עם כתובה שנקוב בה סכום מוגזם; מה הדין כאשר יש התנגשות בין חובות שונים, כגון מזונות ודמי כתובה - למי מהם יתן בית הדין עדיפות; אישה שזינתה איבדה כתובתה; חיוב הכתובה לאחר שהאישה ביצעה הפלה ללא הסכמת הבעל.

הכתובה - בבית-הדין הרבני
מחיר קטלוגי
398.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן