מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

מוסד הבוררות במשפט הישראלי - דין, הלכה ומעשה

אליעזר פני-גיל, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה אוגוסט 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

מוסד הבוררות זכה למספר ספרי מלומדים מכובדים שדנו בעיקר באספקטים העיוניים של הנושא.

 

ביום 26.11.18 הוכנס תיקון חשוב בחוק הבוררות, התשכ"ח-1968. מטרת התיקון ליצור התאמה בין סמכות השיפוט לגבי הליכי בוררות לנושא הבוררות ולקבוע כי בית-המשפט המוסמך לדון בענייני בוררות הוא בית-המשפט שלו נתונה הסמכות העניינית לדון בסכסוך הבוררות.

 

הפיצול בסמכויות השיפוט, לפני התיקון הייתה תלויה בפניה להליך הבוררות, ככל שהיא הייתה ביוזמת הצדדים הסמכות העניינית לדון בענייני בוררות הייתה מוקנית ככלל לבית-המשפט המחוזי. לעומת-זאת, במידה ובית-המשפט הוא שמעביר את העניין לבוררות, או אז חלה הוראת סעיף 79ב(ג) לחוק בית-המשפט, התשמ"ד-1984.

 

ואכן, למעשה, זכינו לשלל פסיקות של בתי-המשפט השונים בדונם בענייני בוררות שבעבר היו בסמכותו הייחודית של בית-המשפט המחוזי.

 

בספר ייחודי, יחיד ומיוחד, המחבר בחן את מוסד הבוררות הן בפן העיוני בהביאו אף את דעות מלומדי המשפט ככל שאלה באו לידי ביטוי בספרות המחקרית השונה, והן ובעיקר הביא הלכה למעשה את הפן הפרקטי והמעשי דרך עיני מאות תמציות פסיקה של כל בתי-המשפט, גם אלה שנוספו לאחר התיקון לחוק האמור לעיל.

 

הספר דן במוסד הבוררות על-פי הוראות חוק הבוררות ותקנותיו השונות, סעיף סעיף, דברי הסבר כן תמציות פסיקה. בצד אלה הובא חלק עיוני כללי הדן במהותו של מוסד הבוררות ועוד.

 

במבנה זה המכיל את הפן העיוני והמעשי הופך הספר לכלי עזר רב ערך לכל הנזקק להליכי הבוררות לצורותיהם.

מוסד הבוררות במשפט הישראלי -  דין, הלכה ומעשה
מחיר הספר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן