מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הפרשנות לחוק ההתיישנות

איריס מרקוס, עו"ד
תאריך הוצאה יוני 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

להשארת פרטים - לחץ/י כאן

 

המושג של "התיישנות" חוצה את כל תחומי המשפט. בצד הוראות חוק ההתיישנות, התשי"ח-1958 מופיע דין מיוחד בתחומי משפט שונים כגון פקודת הנזיקין, פקודת השטרות, חוק חוזה הביטוח וכן דינים מיוחדים במסגרת ניהולו של המשפט הפלילי.

 

מיוחדותו של החיבור המשפטי המקיף הוא בכך שמעבר להוראות הדינים ודברי הסבר פרי דעות מומחי משפט מונגשת גם ההלכה הפסוקה. מודל זה של עיסוק בנושא מקיף את הוראות חוק ההתיישנות, פקודת הנזיקין, פקודת השטרות, חוק חוזה הביטוח וכן את הוראות סדר הדין הפלילי בהתייחס להתיישנות עבירות ועונשים. בכך הופך בעצם לספר היחידי הקיים כיום והמעודכן הן בדין והן בהלכה הפסוקה.

 

כפי שנראה במסגרת החיבור, חוק ההתיישנות יוצר שאלות רבות ומורכבות בכל הנוגע לפרשנותו של חוק ההתיישנות. כמובן שכל מקרה ידון לגופו של עניין ועל-פי נסיבותיו שלו.

 

לאור הנ"ל, קיימת חשיבות רבה לחיבורה של עו"ד איריס  מרקוס, העוסק בפרשנות חוק ההתיישנות לסעיפיו השונים תוך הבאת הסברים ופרשנות רחבה לסעיפי החוק תוך התייחסות לפסיקת בתי-המשפט. בנוסף הספר עוסק בהתיישנות מכוח הדינים המיוחדים, במשפט האזרחי, בתחום הנזיקין, שטרות חוזה ביטוח וכן במשפט הפלילי בהוראות סדר הדין הפלילי.

 

על כל אלה יתרונו של הספר הינו גם בהבאת תמציות הלכה רבות של כל בתי-המשפט הכלליים ובתי-המשפט הייחודיים הזורות אור על דרך יישום הוראות הדין בענייני התיישנות. הספר מוגש בכריכה קשה ומהודרת.

 

מבין פרקי הספר (חלקי):

 

תקופת ההתיישנות תחל ביום בו נודעו לתובע העובדות הנוגעות לתביעתו; אימתי יש להעלות את טענת ההתיישנות; מהי הזדמנות הראשונה בה על בעל דין להעלות את טענת ההתיישנות; מהם החריגים המשעים את מירוץ ההתיישנות; "גורם רלבנטי אחר", מהו המועד לבירור טענת ההתיישנות האם במסגרת ההליכים המקדמיים או במסגרת ההליך גופו; תביעה שכנגד וקיזוז; תרמית ואונאה; קטינות; ליקוי נפשי או שכלי; יחסי אפוטרופסות; תקופת התיישנות מוסכמת; התיישנות פסק-דין; התיישנות בדיני שטרות; תקופת ההתיישנות על-פי חוק חוזה ביטוח; על מי רובץ נטל ההוכחה כאשר מועלית טענת שיהוי; נזק ראייתי; שיהוי בענייני משכנתא; הליכי גביה מינהליים למול התיישנות; סילוק תביעה על-הסף מחמת התיישנות; התיישנות בדיני עבודה {לרבות פיצויי הלנת שכר, חוק חופשה שנתית, חוק שיוויון הזדמנויות}; תובענה שנדחתה לרבות תביעה שנמחקה מחוסר מעש; סעיפים 9 ו- 10 לחוק סדר הדין הפלילי המתייחסים להתיישנות עבירות ועונשים ועוד נושאים רבים אחרים.

הפרשנות לחוק ההתיישנות
מחיר קטלוגי
299.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן