מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

משמורת ילדים (טובת הקטין, הסדרי שהות ועוד) בראי סכסוכי משמורת

מלכי מרידור, עו"ד
תאריך הוצאה אוקטובר 2023

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, קובע כי שני ההורים הינם האפוטרופסים הטבעיים של ילדיהם הקטינים, וכאשר אין ביניהם הסכמה מי מהם יחזיק בקטין, יכריע בכך בית-המשפט.

 

בבואו של בית-המשפט להכריע בשאלת המשמורת עומדים לנגד עיניו שיקולים רבים אולם השיקול הבלעדי הינו, קודם כל, בחינת "טובת הקטין" אשר הוכר כעיקרון-על במשפט הישראלי.

 

המחברת סוקרת לפרטי פרטים את השיקולים הרבים הנבחנים בעניין משמורת קטינים כגון: הבטחת סיפוק צרכיהם הפיזיים, הרגשיים, החברתיים והחינוכיים, תוך התייחסות ליכולת ההורים ונכונותם; הבטחת שמירת קשר איכותי של הקטינים עם הוריהם; הגשמת אינטרס הקטינים למסגרת יציבה, במידה המרבית; צמצום ככל האפשר הפגיעה בשל הגירושין; מימוש אחריותם ההורית; ההתחשבות במידה בה כל אחד מההורים טיפל בקטין בעבר, "חזקת הגיל הרך", הכלים בהם נעזר בית-המשפט לצורך בחינת טובת הקטין לרבות תסקירים, חוות-דעת מומחים להם יש היכולת והכלים המתאימים לבחון את המקרה בעין מקצועית וסובייקטיבית ועוד.

 

הספר כולל בצד הסברים, דברי מלומדים והדינים השונים גם פסיקה עניפה בנושא משמורת ילדים, הסדרי שהות, ובשאלות רבות וחשובות שמעסיקות בתי-המשפט לענייני משפחה ובית-הדין הרבני ועוד נושאים רבים אחרים. 

משמורת ילדים (טובת הקטין, הסדרי שהות ועוד) בראי סכסוכי משמורת
מחיר הספר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן