מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הקודקס המקיף לעניינים מינהליים - תקיפה מינהלית, סדרי דין, ראיות, פסיקות ועררים

חן בן צבי, עו"ד
תאריך הוצאה נובמבר 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

בשנת 2000, נחקק חוק בתי-משפט לעניינים מינהליים, התש"ס-2000, אשר הסמיך את בית-המשפט המחוזי לשבת כבית-משפט לעניינים מינהליים בהתאם למפורט בו.

 

בהצעת החוק שב וחזר המחוקק על הנסיבות בשלהן מוצע החוק. כך נכתב כי מאחר שהכל מסכימים כי העברת סמכויות בדרך של פסיקה אינה הדרך הרצויה והמועדפת, ומאחר שרצוי לרכז את השיפוט בעניינים מינהליים בבית-המשפט המחוזי, במסגרת מחלקה מיוחדת לכך, מוצע בזה חוק אשר יקבע את העקרונות, ההסדרים והמנגנון להעברת סמכויות בצורה הדרגתית ומבוקרת, ובו ייקבע, כי בתי-המשפט המחוזיים יוסמכו לדון בעניינים מינהליים שיפורטו בתוספות לחוק.

 

ייחודו של  חיבור מקיף זה הינו ביצירת פסיפס של דין ומעשה כלהלן:

 

ראשית, הספר סוקר בחלקו הראשון את סדרי הדין בבתי-משפט לעניינים מינהליים תוך ניתוח החקיקה והפסיקה הקשורה לחוק בתי-משפט לעניינים מינהליים והתקנות, דברי הסבר מפורטים ודעות מומחי משפט;

 

שנית, הספר בחלקו השני דן ביישום דרכי התקיפה המינהלית הלכה למעשה:

 

שער אחד דן בתקיפה המינהלית בה מעורבות המדינה ורשויותיה ובכלל זה פירוט אגב המשרדים הממשלתיים השונים, משטרה, רווחה, רשות האוכלוסין, רשות מקרקעי ישראל ועוד והן החלטות ועדת העררים במסגרת הרשות לאוכלוסין ועוד.

 

שער שני, דן בתקיפה המינהלית של המעשה המינהלי במסגרת הרשויות המקומיות ובכלל זה מכרזים, רישוי, חניה, הפקעה, תעבורה ועוד.

 

הספר סוקר כאמור בדרך המיוחדת לעיל ובאופן שהוא יהווה כלי רב עזר לכל העוסקים בתחום המשפטי המינהלי לרבות תקיפת מעשים מינהליים של רשויות המדינה והרשויות המקומיות.

הקודקס המקיף לעניינים מינהליים - תקיפה מינהלית, סדרי דין, ראיות, פסיקות ועררים
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן