מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

משק חקלאי בראי דיני המשפחה - דין, הלכה ומעשה

שלומי נרקיס, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה יולי 2023

 

לתוכן העניינים המלא של הספר... לחץ/י  כאן

 

דיני המשפחה שלחו זרועותיהם אל כל תחומי המשפט הפרטי. אין לך כמעט נושא אחד שאיננו מקבל את בירורו במסגרת דיני המשפחה, בין שמדובר בסכסוכים בין אדם לאשתו או לגבי כל סכסוך שמעורבים בו בני המשפחה והנושאים רבים כאשר לעיתים נאלץ בית-המשפט לנבור בהיסטוריית הזכויות לגבי נכדים העומדים במרכז המחלוקת בין בני המשפחה.

 

הסוגיות הסבוכות נוגעות לדיני המקרקעין, דיני אגודות שיתופיות, דיני חוזים, דיני הירושה ודינים הקשורים ברשות מקרקעי ישראל {ובכלל זה זכות החכירה, חוזי החכירה, העברת זכות החכירה ועוד}. אלה סובבות סביב הסכסוכים בין בני משפחה, יורשים, בני זוג, צדדים שלישיים והאגודה השיתופית על רשויותיה. בדיני המשפחה מצינו את סוגיית ה"בן הממשיך"  כשזורה, כמעט, לאורך כל הפסיקות הקשורות ב"משק החקלאי".

 

הנושאים האלה הורחבו במסגרת המהדורה הזו כך שהמחבר דן לעומק בסוגיית האגודות השיתופיות, דיני המקרקעין הכלליים, רשות מקרקעי ישראל {כולל החלטות מועצת מקרקעי ישראל} ועוד.

 

מאז צאתה לאור של המהדורה הראשונה של הספר היינו עדים לשלל הלכות, פסיקות רבות של בתי-המשפט לכל ערכותיהם לרבות בית-המשפט לענייני משפחה, הקשורים לנושא המשק החקלאי. הוצאת מהדורה זו הינה כורח דחוף לאור ההתפתחויות הפסיקתיות והמעשיות בנושאי הספר השונים.

 

הוספו גם סוגיות חדשות לאור פסיקות בית-המשפט בשנים האחרונות שהן חשובות להיכרות הנושא ולשימוש שעורכי-הדין והמשפטנים יעשו בספר {לגבי "בן ממשיך במושבים שאינם מושבי עובדים כהגדרת פקודת האגודות השיתופיות והן במושבים על-פי הפקודה}.

 

על-כן, מצא המחבר חובה לעצמו לייחד ספר המתאר את כל מכלול הזכויות כמו גם הסברים תוך שילוב העיסוק בבעיות שהתעוררו בפסיקת בתי-המשפט בבירור מהות הזכויות השונות והסברן.

 

במהדורתו הרחבה ישמש הספר עוד כלי עזר לכל העוסקים במקרקעין, דיני משפחה, דיני ירושה, דיני אגודות שיתופיות, דיני חוזים והתקשרויות ועסקות הנוגעות ל"משק החקלאי".

 

הספר מכיל מעבר לדברי הסבר, דעות של מומחי משפט ופסיקת הלכות גם תמציות פסיקה. ביחד המשתמש מקבל תמונה מקיפה של הנושא תוך שהספר ישמש לו מורה דרך בעיסוק בתחום הסכסוכים בדיני המשפחה.

משק חקלאי בראי דיני המשפחה - דין, הלכה ומעשה
מחיר הספר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן