מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

משכנתה במקרקעין - מורה נבוכים (מבט עיוני ומעשי)

משה אלפסי, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה פברואר 2024

 

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

המוסד של "משכנתה" קנה לו אחיזה חזקה בכל תחומי החיים לכל שלוחותיהם, בחיי הפרט והמשפחה ובחיי המסחר והעסקים. הכרת מוסד זה הינו צורך חשוב לכל מי שמעורב בתהליך זה, בין בדרך לקבלת משכנתה לצורך רכישת דירה או נכס ובין ככלי להבטחת חוב או מסגרת אשראי מול המערכת הבנקאית או כל גורם אחר. בבסיס כל התקשרות כזו עומד תמיד ההסכם בין הצדדים המעורבים. 

 

משום כך, על כל הליכי ההתקשרות החל משלב המשא-מתן, החתימה על ההסכם, ביצועו וסיומו, בין בפירעון החוב ובין בהפרתו, חולשים בעצם דינים רבים ובכללם דיני החוזים, דיני הנזיקין, דיני עשיית עושר ולא משפט, דיני המקרקעין ועוד.

 

זאת ועוד, חוק חדלות פירעון, התשע"ח-2018 קבע הוראות לגבי מימושו של נכס מגורים בהליך פשיטת רגל ובתי-המשפט, כפי שיובהר, כבר מביאים דברי פרשנות והסבר לכך, אף טרם כניסת החוק לתוקף.

 

על-כן נולד הצורך להגיש חיבור מקיף זה הכולל מבט רב שלוחות על כל רזיה של הסוגיה, הדינים השונים, יישומם הלכה למעשה על הקשר בין הצדדים.

 

בצד הסברים מפורטים, דברי מלומדי משפט, ספרות עזר ומאמרים, מובאים תמציות של הלכות בתי-המשפט לכל ערכאותיהם. הספר בנוי ממספר חלקים ובכלל זה:

 

חלק כללי הדן במהותה של המשכנתה, עיקרון תום-הלב, החובות החלות על הבנק ועוד;

 

חלק הדן בדינים החלים על היחסים המשפטיים ביין הצדדים לעסקת המשכון (חוזים, נזיקין, חוזים אחידים, חוק המשכון, חוקי בנקאות) לרבות הליכי רישום המשכנתה ועוד;

 

חלק הדן בהליכי המימוש של המשכנתה ובכלל זה כונסי הנכסים, חובות בעל התפקיד ועילות תביעה והגנה בהליכים אלה;

 

חלק הדן במיוחד ביחסים בין הצדדים בעסקאות מיוחדות כגון קבוצות רכישה, תמ"א 38 וחיזוק בתים ועוד.

 

הספר נותן תמונה כוללת על תחום מימוש נכסי המקרקעין כך שיש בו כדי להיות כלי רב עזר לכל העוסקים בתחום דיני המקרקעין, ההוצאה לפועל, חדלות פירעון וכיוצא באלה.

משכנתה במקרקעין - מורה נבוכים (מבט עיוני ומעשי)
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן