מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

עדים ראשונים - עדויות ניצולים במחנה ברגן-בלזן, 1945

איתמר לוין (ערך, תרגם והעיר)
תאריך הוצאה מרץ 2021
חדש

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

להשארת הודעה (אנו ניצור קשר טלפוני בהקדם) - לחץ/י כאן

 

החיילים הבריטים שנכנסו ב- 15 באפריל 1945 למחנה ברגן-בלזן בגרמניה הוכו בתדהמה וחלחלה. את פניהם קידמו 30,000 גופות שהיו פזורות ברחבי המחנה, ושלדי אדם שהילכו ביניהן בכוחותיהם האחרונים. למרות מאמציהם המסורים של המשחררים, 10,000 בני אדם נפטרו בימים הבאים. אך שבועות אחדים בלבד לאחר מכן, התייצבו מאות מבין הניצולים היהודים בפני קצינים בריטים ומסרו עדויות על קורותיהם בשנות השואה: הרדיפות בגטאות, הרציחות במחנות, הזוועות בצעדות. הם היו העדים הראשונים.

 

עשרות שנים שכבו עדויות אלו והעלו אבק במרתפי ארכיון המדינה בלונדון, בלתי מוכרות לציבור וכמעט בלתי-ידועות לחוקרים. ספר זה חושף 150 מהן, בצירוף הערות נרחבות ופרטים רבים על הקהילות, על הקורבנות ולהבדיל – על הפושעים. לעדויות אלו חשיבות מרובה וייחודית, משום שהן המוקדמות ביותר שניגבו בצורה שיטתית ומקצועית מיד לאחר השחרור.

 

המבואות הנרחבים על שחרור מחנה ברגן-בלזן ומשפטיהם של פושעי המלחמה משלימים את תמונת הסבל וההישרדות, הזוועות וההצלה, הרצח והשחרור.


יישר חילו של איתמר לוין. לעיתים אנו קוראים ספרות "רגילה" שבאה מדמיונו של מחבר. כאן המציאות האיומה עולה על כל דמיון. ראוי שתילמד. קריאת התיעוד היא, אולי, מימוש רצונם של מוסרי העדויות, גם אם לא על כך חשבו בהעידם – ואף מצבה לזכרם.

פרופ' אליקים רובינשטיין, המשנה בדימוס לנשיאת בית-המשפט העליון


איתמר לוין הוא העורך המשפטי של אתר News1, מן הבולטים שבעיתונאי המשפט בישראל וחוקר שואה עטור פרסים. 15 ספריו הקודמים עסקו במגוון נושאים: גטו ורשה והמרד בו, שמירת מצוות וחיי רוח בשואה, המרד באושוויץ, שוד רכושם של הקורבנות ועוד.

עדים ראשונים - עדויות ניצולים במחנה ברגן-בלזן, 1945
מחיר קטלוגי
108.00 ₪
מחיר באתר
108.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן