מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

ועדות ערר על-פי חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (סדרי דין, ראיות, מועדים, הארכת מועד והלכה פסוקה)

גיא יעקב, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה נובמבר 2023

ועדות ערר על-פי חוק מיסוי מקרקעין

(שבח ורכישה), התשכ"ג-1963

(סדרי דין, ראיות, מועדים, הארכת מועד והלכה פסוקה)

 

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

לראשונה על מדף הספרות המשפטית ספר יחידי המקיף והמתמקד בפעילותן העניפה של ועדות הערר על-פי חוק מס שבח מקרקעין. החלטות הוועדה מקיפות את כל פעילות הפרשנית והמעשית של דיני מס השבח והן בדרך כלל מאוד ממצות משפטית ועניינית.

 

דרך עיני הועדות אנו מקבלים תמונת ראי של העסקות השונות במקרקעין, הפשוטות והמסובכות. החלטות הוועדה דנות בפרשנות הוראות החוק באספקלריה של ההלכות המחייבות של בתי-המשפט אליהם מתנקזים ערעורים על החלטות הועדות ועוד.

 

חשיבותו של הספר נודעת בכך שהוא דן לא רק בסדרי הדין השונים ובהוראות הדין המתייחסות לפעולות הוועדה אלא אף לקשר שבין סמכות הוועדה וסעיפי חוק אחרים כגון סעיפים 85 ו- 107 לחוק הדנים בתיקון שומה והארכת מועדים. שער מיוחד מגלה לנו החלטות הוועדה בנושאים שונים המשתרעים על פני כל החוק ובכלל זה עררים בנושאים כגון פטורים, ניכויים, עסקות שונות לרבות עסקות קומבינציה ועוד, ובעצם הן מגלות לנו את דרך פרשנות הוראות של חוק מס שבח לכל אורכו.

 

הספר דן, בין היתר בנושאים כגון: החלטה בהשגה; ערר על החלטת מנהל מס שבח; ועדת הערר מינוייה וסמכויותיה; ערעור לבית-המשפט העליון; סדרי הדין בפני ועדת הערר; בקשה להארכת מועד להגשת ערר לועדת הערר, לבית-המשפט העליון ולבג"צ; בקשת הארכת מועד המוגשת למנהל מס שבח; בקשה לעיכוב ביצוע פסק-דין; סמכות הוועדה להורות בקדם המשפט על תיקון הערר; הבאת ראיות נוספות; רציפות הדיון; ההחלטה בכתב ותיחתם בידי השופטים; גילוי מסמכים דוגמאות ותקדימים - הכרעות הוועדה בנושאים שונים ועוד.

 

כל הללו נותנים לנו פסיפס יסודי על פעולת הועדות השונות, ערעורים עליהן וכן הכרעות הן בכל נוגע לחוקי מס השבח השונים. הספר כולל הוראות דין, דברי הסבר וכן תמציות רבות של החלטות של הוועדה.

ועדות ערר על-פי חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (סדרי דין, ראיות, מועדים, הארכת מועד והלכה פסוקה)
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן