מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

הקודקס המקיף לזכויות נפגעי עבירה - מבט עיוני ומעשי

איריס מרקוס, עו"ד
תאריך הוצאה נובמבר 2023

 

לתוכן העניינים - לחץ/י כאן

 

מטרתו של חוק זכויות נפגעי עבירה להגדיר את זכויותיהם של מי שנפגעו מעבירות פליליות, במהלך ההליך הפלילי - החל בשלב החקירה, דרך התביעה, המשפט וגזר הדין.

 

מעמדם וזכויותיהם של נפגעי עבירות בקשר להליך הפלילי נגד הפוגע, כמו גם זכותם לסיוע ופיצוי מטעם המדינה, זכו להכרה בין-לאומית בהצהרה של האומות המאוחדות מיום 11.12.85 בדבר ״עקרונות הצדק היסודיים לנפגעי עבירה ושימוש לרעה בסמכות״ ובמדינות רבות נחקקו חוקים המעגנים עקרונות אלה כזכויות המוענקות לנפגעים.

 

לראשונה בפנינו ספר ייחודי, יחידי ומקורי שתחת "מטרייתו" מביא את הדין, דברי הסבר, ההלכה הפסוקה ודברי מומחי המשפט ועוד.

 

הספר מהווה שילוב מיוחד ונדיר של תיאוריה ופרקטיקה בהתייחסות לנושא החובק את יסודות זכויות האדם ונפגעי העבירה בפרט.

 

הספר בנוי מארבעה חלקים: חלק ראשון המתאר את לידתו של חוק נפגעי העבירה ועוד; חלק שני הדן בחוק עצמו ותקנותיו לרבות דברי הסבר, דברי מלומדים ותמצית ההלכה הפסוקה; חלק שלישי הדן בסוגיית הפיצויים לנפגעי העבירה כולל דברי הסבר, דברי מלומדים ותמציות הלכה פסוקה; חלק רביעי הדן בזכויות נפגעי עבירה מינית, הליכי חקירה ועוד.

 

הסברים, דברי מלומדים ומאות תמציות הלכות הופכות את הקודקס ליחיד במינו שלא קיים על מדפי הספרות המשפטית.

 

ייחודו של הספר בכך שהוא מביא בשפה משפטית שווה לכל נפש פסיפס של כל הדין, ההלכה הפסוקה ודברי הסבר וכך שבצד היות הספר בסיס לשימוש יומיומי בידי כל העוסק בתחום המשפטי, הרי הוא יוצר ספר לימוד מקיף וקל להבנה אף לכל סטודנט או מתמחה למשפטים.

הקודקס המקיף לזכויות נפגעי עבירה - מבט עיוני ומעשי
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן