מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

אחריות מעבידים לתאונות עבודה

אליעזר פני-גיל, עו"ד ומגשר
תאריך הוצאה פברואר 2023

אחריות מעבידים לתאונות עבודה בעין פקודת הנזיקין ופקודת הבטיחות בעבודה (עילות, סדרי דין (תקנות סדר הדין החדשות) וראיות)

 

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

תאונות עבודה הפכו בשנים האחרונות לחזון נפרץ וגרמו לא רק לפציעות קשות של עובדים אלא אף למותם של עובדים.

 

ההלכה הפסוקה הסורקת מקרים אלה הינה רבה ודרך עיני הלכה זו אנו עדים למקרים שונים ומגוונים לרבות סיבות רבות לתקלות ומפגעים שגרמו לתאונות העבודה. ואכן לתאונת עבודה יש זרועות הנשלחות לתחומי משפט שונים המכסים הן את תחום האחריות והן את תחום הפיצוי. מטריית הדינים כוללת את פקודת הבטיחות בעבודה והתקנות על פיה, פקודת הנזיקין וחוק הביטוח הלאומי.

 

אחריות המעביד איננה מסתיימת רק באחריות המעסיק אלא משתרעת גם על אחריות מעורבים אחרים באחריות לתאונת העבודה ובכלל זה המנהלים, מנהלי עבודה ואחרים. תקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט-2018 הביאו מהפיכה בתחום סדרי הדין ובדרך הגשת תביעות נזיקין, מינוי מומחים רפואיים בכלל.

 

על-כן הבאנו חיבור יחידי וייחודי בנוף הספרות המשפטית כאשר בצד כל הוראת דין מובאים פרשנות של מלומדי המשפט שחיבוריהם ראו אור ואשר צוטטו בפסיקות בתי-המשפט, הסברים, הלכות משפטיות וכן מאות תמציות מפסיקותיהם של כל בתי-המשפט ובתי-הדין לעבודה לכל ערכאותיהם. התיאוריה והמעשה משולבים לכל אורכו של הספר.

 

הספר דן בנושאים הבאים:

 

האחד, חלק כללי המניח עקרונות בסיס כולל סדרי הדין החדשים בבתי-המשפט הכלליים ובתי-הדין לעבודה כולל נוהלי הנהלת בתי-המשפט, סמכות עניינית של בתי המשפט ובתי הדין לעבודה לכל ערכאותיהם;

 

השני, חלק הדן בעילות מכוח דיני הנזיקין ובכלל זה הרשלנות ועוד;

 

השלישי, חלק הדן בפקודת הבטיחות לעבודה ותקנותיה השונות לרבות תקנות והוראות דין המתייחסות להתנהגות הממונים באתרי העבודה השונים;

 

הרביעי, חלק הדן בפיצויים בשל נזקי הגוף לרבות הוראות הפיצוי מכוח חוק הביטוח הלאומי.

 

מבין נושאי הספר (חלקי):

 

אחריות המעביד; אחריות המעביד ואשמו של העובד; אחריות תאגיד בפלילים - עבירות שיש בהן מחשבה פלילית או רשלנות; תכליתן של תקנות הבטיחות בעבודה; סמכות עניינית של בתי-המשפט בתביעות בגין הפרה של הוראות פקודת הבטיחות; כללי הסמכות העניינית והקשיים המתעוררים כתוצאה מפיצול הדיון בין ערכאות; עוולת הרשלנות; יסודות עוולת הרשלנות; אשם תורם של העובד; היפר חובה חקוקה; אכיפה פלילית ומינהלית של דיני הבטיחות בעבודה, שהן נושא להוראות פקודת הבטיחות בעובדה ובכלל זה התנהלות באתרי בניה, נפילה מקומות, מפיגום, התמוטטות מבנים, חובת הגידור של מכונות והפרת הוראות אלו; פסיקת פיצויים לטובת עובד שנפגע או אחר במקום הבניה או המפעל; היעדר אמצעי בטיחות בכל הקשור לחומרים מסוכנים, מעליות, מעלונים, במות הרמה ועוד נושאים רבים אחרים.

אחריות מעבידים לתאונות עבודה
מחיר קטלוגי
598.00 ₪
מחיר באתר
190.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן