מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

חייבים מול המרכז לגביית קנסות

אברהם (אבי) ששון, עו"ד
תאריך הוצאה יולי 2023

 

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

חייבים מול המרכז לגביית קנסות

(סוגי חובות, סמכויות, גביה, פריסת קנס ופיצויים, מאסר ועוד) - הדין וההלכה הפסוקה

 

רשות האכיפה והגביה במדינת ישראל הוקמה כגוף המאחד תחת כנפיו שלושה גופים. הרשות היא יחידת סמך של משרד המשפטים שהוקמה בשנת 2009.

 

שלושת הגופים הפועלים תחת "מטרייתה" של הרשות הם: מערכת ההוצאה לפועל אשר אמונה על הטיפול בגביית חובות אזרחיים "בין אדם לחברו"; המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות המופקד על אכיפה וגביה של תשלומי חובה, קנסות, אגרות והוצאות בעבור רשויות ואוצר המדינה וגופי שלטון אחרים; מערכת לטיפול בחדלות פירעון ושיקום כלכלי.

 

לראשונה ספר מקיף יחידי וייחודי החודר לעומק דרכי פעולתו של המרכז לגביית קנסות תוך התייחסות לכל הנושאים הם באחריות המרכז לגביית קנסות. פסקי-דין רבים מביאים בפני המשתמש את החלטות בתי-המשפט בנושאי פריסת החוב, ויתור על הפרשי פיגורים, ביטול פקודות מאסר, צווים זמניים, ביטול הגבלות על חייבים, חיוב המרכז בהחזרת חיובי יתר ועוד.

 

יוער, כי הספר מביא אף הלכות חדשות ומהפכניות דוגמת ההלכה לפיה קנס ששולם במלואו או בהסדר תשלומים, חלף מאסר, גם אם קוזז לצורך תשלום פיצוי, לא ניתן לדרוש את מאסר החייב. מדובר בצעד הפכני שכן בעבר, גם אם שילם חייב את הקנס הפלילי, המרכז רשאי היה לתבוע את מאסרו חלף הקנס בטענה שזה קוזז לטובת הפיצוי.

 

הספר בנוי של שלושה שערים:

 

שער ראשון: המרכז לגביית קנסות - החוק - תקנות וצווים - הקמה - סמכויות - סוגי חובות - הליכי גביה - פריסת חוב - הליכי דיון - ערעור, תמציות פסיקה ועוד;

 

שער שני: פיצויים לנפגע עבירה - סעיף 77 לחוק העונשין, התשל"ז-1977 - מהות וגביה, תמציות פסיקה ועוד;

 

שער שלישי: פיצוי וקנס באספקלריה של המרכז וועדת שחרורים, החלטות הוועדה, תמציות פסיקה ועוד.

חייבים מול המרכז לגביית קנסות
מחיר קטלוגי
425.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן