מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

צוואה נוטריונית - עריכתה, פגמים ודרכי תקיפתה

שלומי נרקיס, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה נובמבר 2022

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

צוואה נוטריונית נתפסת כצוואה ה"חזקה ביותר" מבין שאר סוגי הצוואות המנויות בחוק הירושה {צוואה בכתב יד, צוואה בעדים וצוואה בעל-פה}. נוקשות הדרישות הנדרשות לכריתתה מהווה אף מחסום שלא קל לעברו בצורות תקיפתה. ואולם, בספר מביא המחבר, בנוסף לכל הנדרש לקימומה של צוואה כזו אף את הדרכים לתקיפתה בעין הדין וההלכה הפסוקה.

 

עיון בפסיקת בתי-המשפט השונים לרבות בחקיקה השונה מעלה כי יש לערוך צוואה נוטריונית תוך הקפדה על דרישת המחוקק. כך, למשל, דן הספר במקרים בהם למצווה קיימת בעיה רפואית או אז עולה השאלה האם הנוטריון מחוייב להצטייד במסמך רפואי מתאים או שמא יכול הוא ליתן אישור נוטריוני אף בלא מסמך רפואי. שאלה אחרת העולה בהקשר האחרון היא האם על הנוטריון להצטייד במסמך רפואי ליום עריכת הצוואה הנוטריונית או שמא ניתן להסתפק במסמך רפואי שהוצא לפני עריכתה של הצוואה הנוטריונית ועוד סוגיות מעין אלה.

 

זאת ועוד. חיבור מקיף זה, עוסק אף בפסיקת בתי-המשפט אשר הרחיבה את הביטוי "מרותק למיטתו" וכללה גם אדם אשר קשה לו להתנייד, אדם מבוגר אשר מחמת גילו או חוליו קשה לו לצאת מביתו .

 

במסגרת חיבור זה המחבר מפרט, בין השאר, כיצד יש לערוך צוואה נוטריונית, לאלו טעויות על הנוטריון ליתן את תשומת-ליבו וממה להיזהר, טענות שניתן להעלות כנגד הצוואה הנוטריונית ובכלל זה פירוט הדרכים בהם ניתן לתקוף צוואה נוטריונית.

 

במסגרת הספר מובאות דוגמאות רבות למקרים בהם בית-המשפט אישר את הצוואה הנוטריונית וכן למקרים בהם בית-המשפט פסל את הצוואה הנוטריונית בקובעו כי הנוטריון לא פעל כפי שהורה המחוקק.  

 

הספר יעסוק, בין היתר, גם בנושאים הבאים: האם קיימת חובה למסור עותק של הצוואה לידי המצווה?; חובתו של הנוטריון לנהל פנקס צוואות; תקנות הנוטריונים וצוואה נוטריונית; שכר הנוטריון; פגמים צורניים ומהותיים בצוואה הנוטריונית.

צוואה נוטריונית - עריכתה, פגמים ודרכי תקיפתה
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן