מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

צוואה בעדים - עריכתה, פגמים ודרכי תקיפתה

שלומי נרקיס, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה נובמבר 2022

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

צוואה בעדים הינה הצוואה "הפופולרית" ביותר בקרב חברותיה {צוואה בכתב יד, צוואה בפני רשות וצוואה בעל-פה}.

 

עריכת צוואה בעדים מחייבת את עורך-הדין להצטייד בידע מקיף בסוגיות כגון: צורת ומבנה צוואה בעדים; שאלת מצבו הרפואי של המצווה; חתימת הצוואה בפני שני עדים; הצהרת המצווה כי "זוהי צוואתו" ובכלל זה מה דין צוואה בעדים כאשר המצווה לא הצהיר בפני העדים כי "זוהי צוואתו"?; הבנת הביטוי "באותו המעמד"; בנסיבות מסויימות כאשר ברור לעורך הצוואה כי המצווה אינו כשיר {מסיבה רפואית כזו או אחרת} כדאי ורצוי כי בטרם יערוך את הצוואה יצטייד עורך הצוואה באישור רפואי מתאים לפיו המצווה כשיר לערוך צוואה ועוד

 

במסגרת חיבור מקיף זה מביא המחבר את הרצוי והנדרש בהכנת צוואה בעדים לכל אורכו של התהליך החל מיום המפגש עם המצווה וכלה בהחתמת העדים לצוואה.

 

חלק נכבד מהספר מקדיש המחבר לדרכי תקיפת הצוואה בעדים תוך מתן הסברים ובחינתן של נסיבות עובדתיות שונות בעין הדין וההלכה הפסוקה.

 

כל חלקי הספר הנ"ל מהווים פסיפס שלם של נושא ה"צוואה בעדים" שיהיה בו כדי לכוון את עורך-הדין לדרך הנכונה בה יש לערוך צוואה כזו ולהימנע מטעויות שעלול להיות בהן כדי לאלץ את הצדדים להיכנס להליכים משפטיים ארוכים ומייגעים.

 

הספר יעסוק, בין היתר, גם בנושאים הבאים: אימתי יש להעיד את עדי הצוואה?; ההבחנה בין היעדר רישום דבר תרגום הצוואה למצווה על גבי הצוואה לבין היעדר עצם תרגום הצוואה לשפה המובנת לו; היעדר חתימת המנוח/ה על העמוד הראשון לצוואה - משמעותה; "זו צוואתו" - ניתוח הפסיקה; פגמים צורניים ומהותיים בצוואה בעדים.

צוואה בעדים - עריכתה, פגמים ודרכי תקיפתה
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן