מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

זכות הקניין למול השיתוף הספציפי - זכויות בן הזוג במקרקעין הרשומים על-שם בן הזוג האחר

אילן שרקון, עו"ד ושלומי נרקיס, עו"ד
תאריך הוצאה ינואר 2024

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

לראשונה ספר מקיף בסוגיה חשובה העולה חדשים לבקרים בסכסוכים בין בני זוג.

 

רישומו של נכס מקרקעין על שם אחד מבני הזוג בלבד הוליד שלל פסיקות של בתי-המשפט בשאלה האם הנכס כלול במסגרת נכסי בני הזוג או שמא הוא נשאר בחזקתו ובבעלותו של בן הזוג עליו רשום הנכס.

 

הסיבות לרישום נכס על שם אחד מבני הזוג הינן רבות ומגוונות. חלק מהסיבות נעוץ בעובדה שהנכס היה בבעלות בן הזוג עוד בטרם נישואיו לבן הזוג האחר מחמת רכישה או ירושה או מתנה שקיבל מהוריו ועוד.

 

עם-זאת ההלכה הפסוקה לא ראתה ברישום זה בחינת "ראה וקדש" אלא פסיקות שונות של בתי-המשפט לענייני משפחה, בתי-המשפט הכלליים ובתי-הדין הרבני, קבעו לא אחת שחרף רישומו של הנכס על שם אחד מבני הזוג, לא היה בכך כדי להוציאו מכלל הנכסים המשותפים של בני הזוג דוגמת נכס שרשום על שם שני בני הזוג.

 

על כל הסיטואציות המשפטיות האפשריות במצבים מיוחדים כנ"ל בא הספר הייחודי ליתן מענה והבהרות עיוניות ומעשיות בשאלות השונות שהועלו בפסיקת בתי-המשפט.

 

חשיבות מיוחדת יש לספר במתן מענה לשאלות העולות בכל הקשור לדיני חדלות הפירעון, חובות בן הזוג, טענות של העברה במרמה, ענייני מס ועוד.

 

הספר מכיל מעבר לדברי הסבר, דעות של מומחי משפט ופסיקת הלכות גם תמציות פסיקה הן של בית-המשפט לענייני משפחה והן של בית-הדין הרבני.

זכות הקניין למול השיתוף הספציפי - זכויות בן הזוג במקרקעין הרשומים על-שם בן הזוג האחר
מחיר הספר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן