מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

מבט משפטי ומעשי על "דיני השומרים" בעין חוק השומרים, התשכ"ז-1967 ודברי חקיקה שונים

מלכי מרידור, עו"ד
תאריך הוצאה ינואר 2023

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

חוק השומרים קנה לו אחיזה במשפט הישראלי כחוק המהווה "מטריית על" תחתיה ובאמצעות סעיפי חוק המפנים להוראותיו, חוסים תחומי משפט רבים כפי שיבואר להלן.

 

החוק יצר עילות תביעה המתווספות לכל העילות שמצאו את התייחסותן ופיתוחן בפסיקות בתי-המשפט לכל אורך השנים. פרשנותו של החוק ידעה ספרי ומאמרי מלומדי משפט לפני שנים רבות. ואולם, ייחודו של הספר שהינו הספר היחידי והמעודכן ביותר המשלב את הניתוח התיאורטי והן את היישום המעשי של הוראות הדין ושילובו מול דברי חקיקה שונים דרך דברי הסבר ודעות מלומדים ותמציות ההלכה הפסוקה פרי פסיקת בתי-המשפט לכל ערכאותיהם.

 

יחסי שומרים ובעלים נובעים בדרך כלל מן השמירה כעסקה בפני עצמה, כגון הפקדה והחסנה. אך לעיתים נובעים יחסים אלה גם אגב עסקה אחרת המוכרת בחוק, כגון שכירות, השאלה, מישכון, הובלה, שליחות ועסקאות אחרות, שלפיהן מחזיק אדם בנכסי אחרים עקב מתן שירות. לפעמים עשויים יחסי שמירה להיווצר אף ללא כל הסכם או התקשרות אחרת בין הצדדים, כגון שמירת אבידה.

 

החוק המוצע בא להסדיר את היסודות המשותפים של סוגי שמירה אלה, היינו של כל מקרה שבו מחזיק אדם כדין בנכסי הזולת. הוא דן באחריותו של השומר לאבדן הנכסים ולנזק שנגרם להם תוך כדי השמירה; הוא גם מקנה לשומר זכות שיפוי על הוצאותיו הסבירות וההתחייבויות שהתחייב בהן באופן סביר עקב השמירה. אין החוק דן בזכויות וחובות אחרות של השומרים והבעלים; אלה יוסדרו על-פי החוזה שנעשה ביניהם, ולגבי העסקאות המיוחדות שנזכרו גם על-פי החוקים הדנים באותן עסקאות.

 

הספר מקיף את הנושא כולו במסגרת חמישה שערים:

 

האחד, שער כללי הכולל את הדינים השונים, סקירה כללית של מטרת החוק ותולדותיו ועוד;

 

השני, שער הכולל את הוראות חוק השומרים, התשכ"ז-1967, דברי הסבר לכל סעיף וסעיף וכן תמציות הלכה פסוקה ועוד;

 

השלישי, שער הכולל את יחסי הגומלין בין חוק השכירות והשאילה, התשל"א-1971 (סעיף 24 לחוק) וחוק השומרים, ניתוח סעיף 24 לחוק, דברי הסבר וכן תמצות ההלכה הפסוקה ועוד;

 

הרביעי, שער הכולל את יחסי הגומלין בין חוק הנאמנות, התשל"ט-1979 (סעיף12 לחוק) וחוק השומרים, דברי הסבר לסעיף 12 לחוק ותמצית ההלכה הפסוקה ועוד;

 

החמישי, שער הכולל את יחסי הגומלין בין חוק חוזה קבלנות, התשל"ד-1974 (סעיף 6 לחוק) וחוק השומרים, דברי הסבר לסעיף 6 לחוק ובפרט סעיף 6(ב) לחוק, תמציות הלכה פסוקה ועוד;

 

בסיכומו-של-דבר מוגש לעורך-הדין וכל העוסקים במשפט ספר מיוחד המקיף את הפן התיאורטי והמעשי של הנושא ובכך ישמש כלי עזר פרטי שיעזור בבניית עילות תביעה שונות תוך שילוב החוק הנדון והוראותיו.

 

הספר מונה למעלה מ- 320 עמודים ומוגש בכריכה קשה ומהודרת.

 מבט משפטי ומעשי על "דיני השומרים" בעין חוק השומרים, התשכ"ז-1967 ודברי חקיקה שונים
מחיר קטלוגי
348.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן