מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

פקודת המיסים (גביה) - דין, הלכה ומעשה

גיא יעקב, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה אוגוסט 2023

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

להשארת הודעה - לחץ/י כאן

 

לראשונה יוצא לאור הספר המקיף והיחידי בתחום הגביה, נושא החולש על כל תחומי המשפט הפרטי והציבורי.

 

פקודת המיסים (גביה)  ותקנות המיסים (גביה), מאפשרות לנקוט אמצעי אכיפה כלפי חייבי המיסים. בפקודת המיסים נקבע כי אם לא שילם אדם חוב מס בתוך 15 יום למן היום שבו היה חייב לפרעו, ופקיד הגביה (הגובה הראשי במשרד השומה או בתחנת מע"מ) שלח אליו דרישה בכתב לשלם את החוב והוא לא פרעו, יוציא פקיד הגביה לגובה מיסים כתב הרשאה לעיקול, ובו הוא מצווה לדרוש מהחייב לשלם מייד את החוב. משקיבל הגובה את כתב ההרשאה, עליו לדרוש בכתב מהחייב לשלם מייד את החוב ולהזהירו כי עומדי לעקל את מיטלטליו. אם לא שילם את החוב, אפשר לעקל את מיטלטליו. אם גם לאחר העיקול לא שולם החוב, פקיד הגביה רשאי לצוות למכור את מיטלטליו של החייב. על-פי פקודת המיסים אפשר לעשות גם "עיקול בידי צד שלישי", באמצעות משלוח צו עיקול לצד שלישי המחזיק בזכויותיו או ברכושו של החייב, כגון חשבונות בנק ומשכורות {מתוך דו"ח מקשר המדינה}.

 

קשת סוגי המיסים שניתן לגבותם באמצעות האמצעים כנקוב בפקודת המיסים גביה הינה רחבה בהרבה מרשימת המיסים המופיעה בהגדרה המופיעה בסעיף1 לפקודת המיסים (גביה). הרחבה זו הינה פועל יוצא של קיבוע אמצעי גביה כאלה בהוראות הדינים השונים העוסקים במיסים לסוגיהם וגבייתם.

 

יש להדגיש כי יש ונקבעו הוראות גביה שונות שהן נוספות וחלופיות לאפשרות הגביה על-פי פקודת המיסים או כפי שיראה להלן בשינויים המחוייבים שהובאו בהוראות החוק הללו.

 

מכאן נודעת החשיבות הרבה של הגשת חיבור מקיף זה הכולל שילוב של תיאוריה ומעשה, דין והלכה. הנושא מובא תוך הבאת סעיפי הפקודה דברי הסבר וכן את ההלכה הפסוקה.

 

את יישומה של הפקודה וכל תחומי המס השונים ובכלל זה ארנונה, מס הכנסה, מס ערך מוסף ועוד, אנו מגלים אגב תמציות הלכה רבות המשקפות את גישת בתי-המשפט השונים בבואם להחיל את הוראות דברי החקיקה השונים.

 

הספר מוגש בכריכה קשה ומהודרת.

פקודת המיסים (גביה) - דין, הלכה ומעשה
מחיר קטלוגי
515.00 ₪
מחיר באתר
99.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן