מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

תביעות נזיקין נגד רשויות התכנון והבניה - מבט עיוני ומעשי

גיא יעקב, עו"ד ונוטריון
תאריך הוצאה נובמבר 2023
חדש

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

להשארת הודעה - לחץ/י כאן

 

לראשונה על מדף ספרי המשפט, ספר יחיד וייחודי, הדן בנושא החולש על כל היקף תחומי הבניה והמקרקעין, תכניות פיתוח, היתרי בניה, תכניות בניין עיר, תחום שבו אין לך כמעט אדם, או בעל מקצוע, עורך-דין, מהנדס, ארכיטקט ועוד שאיננו משיק לתחום זה.

 

ככלל, כל רשות שלטונית נועדה לשרת את אזרחיה, ובנותנה שירות היא חבה כלפי מקבלי השירות חובת זהירות. הסמכות השלטונית הסטטוטורית לפעול מטילה על הרשות תפקידים ומעניקה לה כלים, ואלה עשויים להקים לה את חובת הזהירות הנזיקית.

 

הגישה המחסנת את השלטון מאחריות בנזיקין נדחתה במשפט הישראלי. אחריות בנזיקין הוטלה גם על ועדות תכנון בניין עיר זה עשרות בשנים. זאת הן באשר לביצוע רשלני אקטיבי של חובותיה, והן באשר למחדלה הרשלני מלבצען.

 

ואכן הספר מכנס תחתיו הן את הפן העיוני של עילות התביעה נגד ועדות התכנון והן את הפן המעשי ומשטח בפני הקורא נושאים רבים ובכללם:

 

(א) מבט כללי על עילות התביעה השונות בנזיקין העומדות לתובע ובכלל זה עוולת הרשלנות, עוולת היפר חובה חקוקה, ההיצג הרשלני;

 

(ב) יישום העילות השונות דלעיל בתביעות נזיקין בתביעות נגד ועדות התכנון לסוגיהן הכוללות עיכוב מתן היתרי בניה, הקפאת תכניות, תהליכים ארוכים בקבלת היתרי בניה, מתן היתרי בניה בלתי-חוקיים, הליכי הריסה בלתי-חוקיים או בלתי-נחוצים ובניגוד לדין, אחריות ועדות התכנון לפגמים וליקויים במבנים ובנייני מגורים ואחרים ועוד;

 

(ג) פסיקות רבות ומגוונות של בתי-המשפט לכל ערכאותיהם בהם נדונו תביעות נזיקין נגד ועדות התכנון וכן דברי הסבר ודעות של מומחי משפט בתחום התכנון והבניה.

 

בסופו-של-דבר הספר מגיש את כל החומר הנדרש לעורך-הדין, מהנדסים וכל העוסק בתחום הבניה ספר מעשי בצד העיוני שבו, שישמש כלי עזר רב ערך.

תביעות נזיקין נגד רשויות התכנון והבניה - מבט עיוני ומעשי
מחיר הספר
65.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן